Aj napriek tomu, že to už možno vyzeralo všelijako, iPod možno ešte stále má nejakú budúcnosť. V roku 2017 Apple prestalo vyrábať model Shuffle a Nano. iPod Touch neumiera. V Cupertine podľa serveru Macotakara chystajú jeho nástupcu. Zrejme nepôjde o nič prelomové, bude ale lacný a dostupný!

iPod Touch neumiera, Apple pracuje na nástupcovi

Hoci sme už aj my čakali na správy, týkajúce sa konca populárneho hudobného prehrávača iPod vo fyzickej podobe, nestalo sa tak. V roku 2001 spôsobil revolúciu a pokračoval s ňou dlhé roky. Potom ale prišiel iPhone a neskôr iPad, ktoré oba mali iPod zabudované priamo v sebe. To bol jeho najväčší problém, ľudia ho už nepotrebovali vlastniť samostatne a tak sa Apple rozhodlo, že s jeho predajom v roku 2017 skoncuje. Shuffle, ktorý bol malý, lacný a farebný a tak isto drahší dotykový braček Nano navždy skoncovali so svojom dlhou cestou. Apple ale nechalo jedno zariadenie stále v ponuke. iPod Touch stále neumiera.

iPod Touch 5. generácie, ktorý bolo medzičasom vylepšený na 6. generáciu (čisto hardvérové zmeny) sa predáva dodnes. Hoci o ňom veľa nepočuť, asi sa predáva. Server Macotakara prišiel s informáciami, ktoré získal priamo od svojich zdrojov v Apple, že spoločnosť pracuje na nástupcovi tohto produktu. Mal by byť vylepšený ako zvonku tak aj zvnútra, mal by byť výkonnejší a hlavne by si mal zachovať rozumnú cenovku.

iPod Touch neumiera. Príde nová generácia! - svetapple.sk
iPod Touch neumiera. Príde nová generácia! – svetapple.sk

Čo by mohol priniesť nový iPod Touch 7. generácie

Pokiaľ iPod Touch neumiera, netreba rátať ani s tým, že pôjde o niečo veľmi prelomové. V podstate očakávame veľmi podobné zariadenie aké sme mali k dispozícií doteraz. Jeho výsadou bude ale určite novší a výkonnejší procesor, ktorý zvládne najnáročnejšie procesy a aplikácie. Samozrejmosťou bude lepší fotoaparát, pretože iPod Touch bol doteraz propagovaný aj v tomto smere. Najdôležitejší by ale mohol byť displej. Apple by malo sprístupniť to najlepšie a to edge-to-edge technológiu s Face ID.

Uvidíme, ako to napokon dopadne. Zatiaľ sú to iba dohady a ťažko povedať, kedy nový iPod Touch príde. Akonáhle sa ale začne o niečom hovoriť na takých portáloch, akými sú Macotakara, nie je to náhoda. Navyše to dáva aj zmysel. iPod Touch môže byť lacná alternatíva pre tých, ktorí si iPhone nemôžu dovoliť ale chcú zariadenie z ekosystému Apple.

iPod Touch neumiera. Príde nová generácia! - svetapple.sk
iPod Touch neumiera. Príde nová generácia! – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here