Nie je žiadnym tajomstvom, že aktuálne predávaný iMac s 27″ displejom je už dosť zastaralý produkt. Jeho dizajn pochádza ešte z roku 2012 a tak by si určite zaslúžil svojho nástupcu. Ten by sa mal podobať na menšiu 24″ verziu a poskytnúť procesory Apple Silicon. A ako naznačuje portál Macrumors, tento počítač je možno bližšie, než si všetci myslíme.

Dôvodom nie je únik, ktorý by zachytával jeho tvary alebo dátum predstavenia. Ide skôr o dostupnosť predchodcu, ktorá sa začína v niektorých krajinách zhoršovať. Iste, toto nemusí hneď indikovať príchod nového produktu, no práve v tejto súvislosti sa s ním stretávame veľmi často.

iMac 27″ so špeciálnou nanotextúrou sa v najbližších 7-8 týždňoch (do konca marca) nebude dať zohnať ako nový na území USA, Kanady či Spojeného kráľovstva. To je trochu podozrivé, nemyslíte?

iMac 21.5"Iste Apple môže mať problémy s výrobou špeciálnej povrchovej úpravy na displej, ktorá má zabrániť odleskom a odrazom svetiel. To by však zrejme nebol iMac 27″ nedostupný aj mimo tejto povrchovej úpravy.

Na niektoré konfigurácie štandardnej verzie si totiž zákazníci musia takisto počkať 2-3 týždne čo je v porovnaní s bežnou dodacou lehotou na úrovni 2-3 dní extrémne dlhá doba!

Nový model na ceste? 

gaming iMacJe teda veľmi pravdepodobné, že to má čo do činenia s uvedením ďalšieho modernejšieho iMacu, ktorý dostane buď 27″ alebo 32″ displej. Zariadenie má byť vybavené extrémne výkonnými procesormi M1 Pro a M1 Max a zákazníci sa môžu tešiť aj na pomerne zaujímavú cenovku.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Predstavenie by malo prebehnúť v prvej polovici roka 2022 a niektorí analytici tvrdia, že to bude už na úvodnej jarnej Keynote. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.