V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

Stále prebieha týždenná akcia na príslušenstvo

tyzdenna-akcia-na-prislusenstvo-4.4---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

V prípade, že si si ešte nevšimol, rozhodli sme sa, že budeme pripravovať každý týždeň originálnu zľavu na iPhone príslušenstvo v spolupráci s internetovým obchodom iPhoneDoplnky.eu. Každý týždeň tak môžeš získať super zľavu na super produkt. Návod ako na to nájdeš v našom seriály: TÝŽDENNÁ AKCIA NA PRÍSLUŠENSTVO! |4.4. – 10.4.|


Vyšiel iOS 9.3.2 beta 1

iOS9.3.2-beta1-developer---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Spoločnosť Apple tento týždeň vydala prvú beta verziu iOS 9.3.2 určenú pre registrovaných developerov. Táto beta je prvou od sprístupnenia malej aktualizácie iOS 9.3 a následnej iOS 9.3.1.

Čo sa v tejto verzii zmenilo ? Dozvieš sa v našom článku: Apple vydal iOS 9.3.2 beta 1 pre developerov


Apple Watch sa konečne dostali na Slovensko

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

To, čomu mnohí už pomaly prestávali veriť, sa ozaj stáva skutočnosťou! Najpredávanejšie smarthodinky na svete – Apple Watch oficiálne prichádzajú na Slovensko. Rok a pol po predstavení Apple Watch sa konečne dočkali aj slovenskí fanúšikovia, ktorí si budú môcť tieto hodinky konečne zakúpiť oficiálnou cestou.

Kde si hodinky môžeš oficiálne kúpiť a omnoho viac sa dozvieš sa v našom článku: Apple Watch oficiálne prichádzajú na Slovensko!


Aktualizácia iTunes, ktorá stojí za to!

 

iTunes-aktualizacia---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Možno úplne tak nesúhlasíš s nadpisom článku, keďže si pravý Apple Fan, ale žiaľ pravda je taká, že iTunes nebol asi nikdy pre používateľov Windowsu ich najobľúbenejší program a rebríček popularity vo veľa prípadoch ukončoval posledným miestom. To predovšetkým preto, že jeho optimalizácia nebola nikdy nič moc a navyše bol aj celkom náročný na procesor. 

Po tejto aktualizácii sa toho ale veľa zmenilo! Viac čítaj v našom článku: Konečne Apple zamakalo na tom príšernom iTunes, a je to cítiť!


Bend test nového iPhone SE

iPhoneSE-bend-test----titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Pokiaľ si spomenieme na nie zas až tak dávnu minulosť, iPhone a vlastne celé Apple malo problémy so silným tlakom zo strany médií kvôli nízkej odolnosti tela iPhonu 6 Plus. To bolo doslova mäkké a niektorým používateľom sa ho dokonca podarilo zohnúť vo vrecku. To bol skutočný problém a Apple si už na to pri modeli 6S dalo pozor.

Prečítajte si tiež  Jablková bublanina - týždeň 19.

Ako to je ale pri iPhone SE ? To sa dozvieš v našom článku: iPhone SE neprešiel bend testom, ohol sa presne tam, kde iPhone 6 Plus!


A ďaľší test iPhone SE, tentokrát vodeodolnosť

iphonese-vs-iphone5s-----titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Svet je plný náhod a neraz sa mnohým z nás stala nešťastná situácia, kedy človek príde o svoj iPhone utopením. Buď už to s ním skočí do bazéna poprípade mu spadne do kaluže, do potoka alebo do vodnej nádrže. Tá telefónu neprospieva, pretože nie je vodotesný a ako každý inteligentný jedinec na tejto planéte vieme, že voda nie je s elektronikou kamoš. Ani iPhone SE a ani iPhone 5S nemá nijaké tesnenie, nič.

Ktorý z nich teda pod vodou vydrží dlhšie funkčný? To si môžeš prečítať v našom článku: Čo vydrží dlhšie vo vode, iPhone SE alebo iPhone 5S?


Aktualizácia Firefox pre iOS

firefox-aktualizacia---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Len nedávno sme ti priniesli recenziu prehliadača Firefox od spoločnosti Mozilla pre iOS, v ktorej sme medzi mínusy aplikácie zaradili absenciu synchronizácie hesiel a záložiek z desktopovej verzie prehliadača. Akoby nás Mozilla vypočula, ďalšia aktualizácia priniesla pozitívnu zmenu v podobe pomerne rozsiahlej aktualizácie.

Čo všetko aktualizácia prináša si môžeš prečítať v našom článku: Firefox pre iOS dostal konečne schopnú aktualizáciu!


Vydanie aplikácie Disqus na iPhone

disqus-aplikacia---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Po dlhých rokoch sa nám konečne splnil jeden sen, ktorý možno nebol až tak snom, no minimálne nás veľmi potešil príchod novej aplikácie Disqus, ktorá nám všetkým v redakcií podstatné uľahčí robotu s prihlasovaním a odpovedaním na tvoje komentáre, ktoré môžeš zanechať pod každým našim článkom. Na druhú stranu získaš okamžitú notifikáciu akonáhle dostaneš nejakú odpoveď na tvoj názor či otázku.

Tak neváhaj a pozri sa na to, čím je aplikácia pre teba prínosom a to v našom článku: Disqus aplikácia na iPhone vydaná, no konečne!


Objavil sa nám problém so Safari

Safari-iOSX-problem---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Tento článok bol adresovaný hlavne na Apple a je vlastne takou väčšou kritikou na Safari, ktoré je súčasťou každého operačného systému od Apple. Nájdeme ho aj v iOS a tiež v OS X ako základný predvolený prehliadač. Zatiaľ čo sme s ním na iOS až nadmieru spokojní pri Macu už spokojnosť prudko padá. Safari nám totižto skoro vôbec nefunguje a dosť to zamrzí, keď nám to napríklad pokazí celý stream z Keynote. Apple technika nás tentokrát nepotešila, práve naopak, sklamala.

Viac informacií o tomto probléme nájdeš v našom článku: Divný problém so Safari v OS X. Nemáš ho aj ty?


Ak sa ti článok páčil, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrehy a námety! 🙂

Prečítajte si tiež  Jablková bublanina - týždeň 25.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here