V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že tomu spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu, alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

 Pozvánka na Apple Keynote!

Apple stanovil dátum predstavenia nového iPhonu na 21.marec
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Tak ako sme všetci tajne dúfali, spoločnosť Apple tento týždeň rozposlala pozvánky na veľkú udalosť, ktorá sa bude konať v pondelok, 21. marca 2016 v Campuse Apple. Ide o Keynote jablkovej spoločnosti, na ktorej sa očakáva množstvo noviniek. Aké to sú a viac informácii o nich sa dočítaš v našom článku: Apple stanovil dátum predstavenia nového iPhonu na 21. marec

- Reklama -

Jailbreak pre iOS 9.1

iOS-9.1-jailbreak---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Na jailbreak pre iOS 9.1 sa mnoho užívateľov určite tešilo už dlhšiu dobu. Napriek tomu, že sa na internete objavili videá o jailbreaku aj pre iOS 9.2 a 9.3, hackerský tím tento týždeň prichádza s jailbreakom len pre iOS 9.1. Taktiež sa objavili aj ďalšie zaujímavé informácie o tom, že rovnaký tím sa chystá vydať prvý jailbreak pre Apple TV 4. generácie a to už budúci týždeň.

Ako jailbreaknúť zariadenia a prečo to urobiť sa dočítaš v našom článku: Pangu vydalo jailbreak pre iOS 9.1


Nové zabezpečenie v iOS 9.3 beta 6

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Beta verzia operačného systému iOS 9.3 je dostupná už v šiestej verzii a konečne prináša aspoň nejakú viditeľnú zmenu(okrem night mode), ktorá poteší každého používateľa iOS, keďže sa týka vyššieho zabezpečenia služieb poskytovaných spoločnosťou Apple.

O akú zmenu ide a ako sa prejaví na zabezpečenia dočítaš v našom článku: Nové zabezpečenie Apple ID v iOS 9.3 Beta 6


Nahneval nás iPhone…2krát!

iphone-nízka-teplota---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Tento týždeň mal iPhone jedného z našich redaktorov zrejme trošku “poslabší”. Najskôr to začalo negatívnym, ale nutným článkom, na adresu spoločnosti Apple. Svoj iPhone 6S Plus totiž používa takmer stále, no takmer stále sa stretáva aj s jednou podstatnou chybou, ktorá mu komplikuje život!

Viac sa dočítaš v našom článku: iPhone, čo to má znamenať? Baterka nezvládne nižšiu teplotu?

A po druhé…

 

 

iphone-percenta---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Akoby “pomsta” iPhonu po zmienenom článku sa po dlhých mesiacoch bezproblémového používania objavil tento týždeň už druhý. Len deň po vydaní článku iPhone robí ešte divnejšie veci ako pred tým a to nás vôbec neteší. Prečo nechce prezradiť skutočné percentá batérie?

Viac sa dočítaš v našom článku: Divné veci s mojim iPhonom pokračujú, percentá nie sú vôbec skutočné!


Zistili sme ako prelomiť ochranu Touch ID

prelomenie-Touch-Id---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Asi vieš, že Apple zariadenia sa pýšia označením ako najbezpečnejšie vôbec. Je to pravda, Apple veľmi tlačí na to, aby bola ochrana prvoradá a aby sa do nich nikto nedostal, dokonca ani FBI so súdnym príkazom. Vynaliezaví ľudia majú ale predsa len svoje páky, pomocou ktorých dokážu odomknúť asi úplne všetko. Pozri sa na naozaj jednoduchý, a hlavne lacný spôsob, ako sa môžeš dostať do iPhonu tvojho kamaráta, priateľa/priateľky úplne easy spôsobom!

Návod sa dozvieš v našom článku: Vieme ako prelomiť ochranu Touch ID!


Priniesli sme ti návod ako vypnúť animácie a pohybové efekty

vypnutie-animacii-ios---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

S uvedením najväčšej zmeny dizajnu v histórii, operačného systému iOS 7, ktorý bol prednastavenou súčasťou iPhonu 5S so sebou priniesol aj pohybové efekty týkajúce sa pozadia, nových animácií a ďalších efektov. Kritici uvádzali informácie a výskumy o tom, že práve tieto efekty nie sú veľmi priaznivé pre zdravie ich používateľa, čo nie je celkom pravda, keďže na pohybujúce sa pozadie nepozeráš celý deň. No ak ti aj tak vadia, alebo máš pocit, že tieto efekty tvoj iPhone spomaľujú, iOS umožňuje ich vypnutie.

Návod nájdeš v našom článku: Ako vypnúť animácie a pohybové efekty v iOS?


Procesor Apple A9 je druhým najrýchlejším na svete

apple-A9----titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple je v súčasnosti najhodnotnejšia značka na svete a taktiež je preslávená tým, že ti dokáže predať čokoľvek bez toho, aby ti to vôbec ponúkla, pretože sa ti daný produkt zapáči natoľko, že zaň zaplatíš astronomické ceny. Na druhej strane ale nejde o žiaden druhoradý šmejd, ale naopak o skvelú technológiu.

Ktorý procesor je najrýchlejší a ako je na tom napríklad novopredstavený Samsung Galaxy S7  sa dočítaš v našom článku: Apple A9 je druhým najrýchlejším mobilným procesorom na svete


Ak sa ti náš seriál Jablková bublanina páči, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrehy a námety! 🙂

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here