V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

Apple vydalo iOS 9.3.3 Public Beta 2

iOS 9.3.3 Public Beta 2
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Spoločnosť Apple tento týždeň vydala druhú beta verziu operačného systému iOS pre verejných beta testerov. Stalo sa tak deň po tom, čo bola vydaná verzia pre registrovaných developerov. Tieto dve verzie sa ale od seba prakticky nelíšia. iOS 9.3.3 tak bude jedna z posledných aktualizácií iOS pred predstavením novej verzie iOS 10. Predstavenie je naplánované už na 13. júna, kedy sa v Kalifornii uskutoční veľkolepá udalosť – WWDC, na ktorej sa stretnú všetky významné osobnosti Apple a samozrejme aj developerských spoločností.

- Reklama -

Viac informácií nájdeš v našom článku: Apple vydalo iOS 9.3.3 Public Beta 2


TMcover – recenzia

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

iPhone nepatrí k najlacnejším zariadeniam, a bohužiaľ, musíme skonštatovať, že v poslednej dobe to ide tak trošku dole vodou aj s kvalitou. Preto sa používanie krytu stáva takmer nevyhnutnosťou každého užívateľa. Čo ale s takými, čo jednoducho nechcú kus plastu na svojom Apple miláčikovi? Medzi takých som donedávna patril aj jeden z našich redaktorov.

Ako tento problém vyriešil? To sa dozvieš našom článku: Recenzia slovenského TM Cover: iPhone (takmer) z dreva


Leoš Mareš predáva iPhone 5S za neuveriteľné peniaze.

Leoš-Mareš-iPhone--SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Leoš Mareš je veľmi známy moderátor po celom Česku aj Slovenku a ako sme mohli najnovšie vďaka jeho novému inzerátu zistiť, aj Leoš je veľký “Applista”. Dva roky mu k dobre slúžil iPhone 5S, konkrétne vo verzií Champaigne Gold so 64GB úložiskom. Teraz ho draží na českom Aukre, hodnota aukcie je už 2900€!

Prečo je hodnota taká vysoká a nie len to, ti objasní náš článok: iPhone za stovky eur nedokáže odolávať miernej zime?


V iOS 10 pribudne asi množstvo nových Emoji

iOS-10-Emoji-svetapple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Unicode Consortium je firma, vďaka ktorej môžeme v správach či statusoch používať na našich iPhonoch takzvané Emoji ikonky, čo sú vlastne smajlíky, ktorými vyjadrujeme naše pocity, emócie či stavy. V súčasnej dobe je ich popularita skutočne obrovská a používa ich skoro každý. Súčasťou iOS 9 bolo veľké množstvo nových ikoniek, a rovnako tak by malo pribudnúť až 72 ikoniek aj do iOS 10. Unicode Consortium nám ich dokonca ukázalo!

Preto neváhaj a pozri si nové smajlíky/emotikony v našom článku: iOS 10 pravdepodobne so 72 novými Emoji ikonkami!


Bude iPhone 7 vodotesný?

Vodotesny-iphone-7--SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple je, čo sa patentov týka, veľmi bohatá firma. Ono na jednej strane ich má v merku niekoľko tisíc, ale z tohto množstva len zriedka nejaký naozaj dobrý, ktorý by sme chceli vidieť aj naživo vyberie. Na jednej strane je to možno škoda, no na strane druhej, nemôže vystrieľať všetky náboje úplne naraz, ďalšie smartfóny by tak nemuseli byť zaujímavé. Najnovšie získal zaujímavý patent.

Aký? To sa dozvieš v našom článku: Vodotesný iPhone 7? Toto naznačuje, že áno!


Ak sa ti článok páčil, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrehy a námety! 🙂

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here