V jednom týždni sa toho vo svete Apple, udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že tomu spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu, alebo priloženým odkazom. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň ?

Fantastický koncept iOS 10!

iOS-10-koncept---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple už určite tvrdo pracuje na iOS 10 alebo iOS X, ktorý Apple prestaví na svojej Keynote Práve na tejto konferencií Apple predstaví nový operačný systém pre smartfóny a počítače. Rok 2016 preto určite nebude výnimkou. Dočkať by sme sa mali určite obrovského množstva zmien a noviniek. Aké ale budú zatiaľ nevieme. Čo ale vieme je to, že pokiaľ by sa Apple inšpirovalo takýmto ovládacím centrom, vôbec by nás to nenahnevalo. Kedy bude Keynote a ako by sme chceli aby vyzeral iOS 10/iOS X sa dočítaš v našom článku: Tak toto chceme v iOS 10!

- Reklama -

iOS 9.3 beta 5 a public beta 5

beta
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Ani nie dva týždne po tom, ako Apple vydal štvrtú beta verziu operačného systému iOS 9.3, tu máme už piatu verziu určenú pre developerov a pre registrovaných používateľov Apple Beta Programu. Novinka nesie označenie 9.3 beta 5 a už onedlho by sme sa mohli dočkať aj finálnej verzie tejto skutočne veľkej aktualizácie, ktorá nás určite poteší, pretože prináša množstvo noviniek. Ako býva zvykom pri podobných beta verziách, žiadne veľké zmeny v dizajne sa nekonali, no vylepšenie výkonu je cítiť.

Aké novinky prináša a kedy by pravdepodpobne mohla prísť finálna verzia sa dočítaš v našom článku: Apple vydal iOS 9.3 beta 5!


iPhone vs. Samsung, tento krát súboj fotoaparátov

121
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Pretože minulý týždeň Samsung predstavil svoj high-end model Galaxy S7, tento týžden všetci testovali to, čo telefóny znesú aj to, čo telefóny dokážu. Smartfóny majú fantastické fotoaparáty, za ktoré sa nemusí hanbiť naozaj ani jeden z výrobcov. Jeden ale predsalen fotí o čosi lepšie ako ten druhý a to znamená, že je v tomto smere lepší.

Ktorý to je sa dočítaš v našom článku: iPhone vs. Samsung, kto fotí lepšie?


Je najleší čas kúpiť si iPhone

lacný-iphone---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Hoci si Apple zakladá predovšetkým na tom, že jeho produkty stoja nenormálne peniaze, predsalen sa občas nájde situácia, ktorá otvorí dvere k novým zariadeniam pre tých, ktorí možno nemajú toľko peňazí, poprípade ich nechcú vyhodiť za tak drahý smartfón, akým je napríklad iPhone. Takáto situácia je práve teraz a pokiaľ chceš naozaj za lacno kúpiť úplne nový model, určite si prečítaj náš článok: Chceš nový iPhone za lacno? Nie je lepšia príležitosť!


Súboj Apple vs. FBI stále pokračuje

apple-fbi---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Na internete a sociálnych sieťach si určite v poslednej dobe zaznamenal nadmerné množstvo príspevkov, ktoré sa týkali teroristického útoku v San Bernardíne, kde istý Syed Farook a jeho žena Tashfeen počas jedného dňa zabili 14 ľudí. Bol to najhorší teroristický útok od 11.9.2001 v krajine. Americká vláda teraz bojuje proti Apple, ktoré nechce odomknúť Syedov iPhone 5C.

Aká je reakcia Apple sa dočítaš v našom článku: Apple ešte viac zabezpečí iOS aby FBI nemala absolútne žiadnu šancu!


Apple prehralo súd so Samsungom

apple-vs--samsung---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Spoločnosť Apple prehrala súdny spor, ktorý jej mal zaistiť slušnú sumu od Samsungu. Túto sumu ale žiaľ nikto v Apple nikdy neuvidí. Juhokórejský gigant teda zo súdu odišiel s plnou peňaženkou a to nielen preto, že nikomu nič nemusel zaplatiť. Práve naopak.

Všetky detaily o tomto súdnom spore sa dočítaš v našom článku: Apple prehralo súdny spor so Samsungom!


Pozreli sme sa na to, aký spôsob odblokovania je bezpečnejší

Čo je bezpečnejšie Touch ID alebo heslo
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Súkromie a bezpečnosť sú dve veci, na ktoré sa v poslednej dobe kladie obrovský dôraz a nielen veľké spoločnosti, ale aj samotní užívatelia zariadení či softvéru majú z ohrozenia týchto dvoch vecí obavy. Preto sme sa rozhodli overiť, ktorý spôsob zablokovania iPhonu je bezpečnejší.

Odpoveď sa dočítaš v našom článku: Čo je bezpečnejšie? Touch ID alebo heslo?


Možný únik šasi iPhonu 7

iphone7-šasi---titulná-fotografia---SvetApple
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Je jasné, že dizajn iPhonu 7 je už s vysokou pravdepodobnosťou stanovený a Apple rieši už len detaily, aby mohlo ísť zariadenie v najbližších mesiacoch do výroby. To samozrejme znamená, že prvé skúšobné vyrobené kusy by mohli byť na svete už dnes, aby sa mohla aj továreň na výrobu plne pripraviť.

V našom článku Vidíme na fotkách šasi iPhonu 7?  ti ukážeme šasi, ktoré možno patrí iPhonu 7.


Informácie o iPhone SE

Potvrdené! iPhone SE bez 3D Touch displeja!
Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Apple by malo predstaviť úplne nový iPhone, nepôjde ale o model iPhone 7 ale o iPhone SE. Toto zariadenie ale neprinesie rovnaký HW ako iPhone 5S. Prinesie poriadnu porciu výkonu, taktiež by sme sa mali tešiť na 12 mpx fotoaparát ale žiaľ, jedna nová, podstatná technológia tu nebude.

Ktorá? Aké špecifikácie bude mať tento iPhone ako aj detaily predstavenia sa dočítaš v našom článku: Potvrdené! iPhone SE bez 3D Touch displeja!


Ak sa ti článok páčil, určite nás podpor zdieľaním, prípadne napíš svoje postrehy a námety! 🙂

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]