Jailbreak je téma, ktorá už nie je taká rozšírená ako v minulosti, no napriek tomu stále existuje. Tento “trend” alebo skôr komunita nadšencov, ktorí chcú od iPhone trošku viac, pretrváva už od iPhone 3GS, lepšie povedané od iOS 3.0. V skratke ide o to, že skupina fanúšikov po vydaní operačného systému nájde chybu, vďaka ktorej je možné do tvojho iOS zariadenia inštalovať tweaky (z prekladu, doladenia) do tvojho iOS zariadenia. Mnohí ľudia si myslia, že telefón sa potom správa ako Android, prípade, že sa jedná iba o bezplatné aplikácie. My ti predstavovaním vybraných vylepšení ukážeme, že to nemusí byť len preto! Dnes sa pozrieme na tweak s názvom CameraTweak 4.

Celkový dojem

Prednedávnom sa na jailbreakovom obchode Cydia objavil tweak s názvom CameraTweak 4. Ide o nástroj s poradovým číslom 4, ktorý prichádza s kompatibilitou na iOS 9. Ako už z názvu vyplýva, ide o tweak, ktorý vylepšuje funkcie fotoaparátu. Nejde síce o nič svetoborné, tieto funkcie nájdeme napríklad v aplikácii tretej strany ako je ProCam 3, ale predsalen je o čosi príjemnejšie, mať takúto možnosť priamo v aplikácií od Apple.

- Reklama -

Tweak umožnuje okrem iného manuálne nastavenia vyváženie bielej, manuálne nastavenie vzdialenosti zaostrovania, manuálne ISO, či čas.

Taktiež je kompatibilný aj s natáčaním videa, kde prináša možnosť prerušiť video, a jednoducho mu zmeniť kvalitu.

Informácie

Plusy

Mínusy

+ množstvo funkcii, ktoré ti umožnia nastaviť všetko podľa teba

+ prerušenie videa

– niekedy trochu sekne, ale predpokladáme, že sa to vyrieši aktualizáciou

Nastavenia

Vydavateľ a cena

Tento tweak neumožnuje žiadne nastavenia, mimo aplikácie Fotoaparát, ale prináša krátky manuál, ktorý môžeš vidieť nižšie.

 

IMG_0893 (1) IMG_0894 IMG_0895
BigBoss (http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/)


1,49$


alebo


BiteYourApple

(http://repo.BiteYourApple.net)


Zadarmo

Čo je to Jailbreak?

Pre tých, čo Jailbreak nepoznajú, alebo ho ešte nemali nainštalovaný, jailbreak je, ako som už spomínal, proces, ktorý umožňuje iOS zariadeniam spúšťať ľubovolný a nie iba autorizovaný Apple kód a prístup do súborového systému. „Jailbreaknuté“ zariadenia potom umožňujú inštalovať aplikácie, ktoré sú nedostupné cez oficiálny obchod App Store, pomocou neoficiálnych inštalátorov akým je napríklad najznámejšia Cydia. Jailbreaknuté zariadenia samozrejme môžu stále využívať aj App Store.

Výhody či nevýhody jailbreaku, ako aj právne otázky nájdeš v našom článku, Jailbreak. Áno alebo nie?, kde sa jailbreaku venujeme podrobnejšie.

Video

Názorné fugovanie a dizajn tweaku si môžeš pozrieť v tomto videu. V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, alebo by si mal problém, či nejaký tip na tweak ktorý používaš ty, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → [email protected] 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]