Prísne utajenie spoločnosti Apple zrejme opäť nevyšlo. Podľa zverejnenej snímky obrazovky z e-commerce aplikácie, ktorú objavil čínsky portál IT Home na sociálnej sieti Weibo sa môže začať iPhone 13 predávať už v piatok, 17. septembra.

Obrázok pôvodne pridal na svoj profil používateľ @PandaIsBald a podľa úniku má byť okamžite k dispozícii každá verzia nového smartfónu. Na model „13 mini“ alebo „13 Pro Max“ teda nebudeme čakať niekoľko ďalších týždňov, ako v roku 2020.

Aby toho nebolo málo, Apple koncom septembra začne predávať aj tretiu generáciu základných bezdrôtových slúchadiel AirPods. Zákazníci by si ju mali môcť zakúpiť už vo štvrtok, 30. septembra.

Naše očakávania sú mierne odlišné 

Pokiaľ by boli tieto informácie skutočne pravdivé, zariadenia by mohli byť uvedené kedykoľvek od 7. septembra 2021.

Ako najpravdepodobnejší dátum sa však stále ukazuje 14. september (utorok), pričom predobjednávky by boli spustené v piatok 17. septembra (únik tvrdí, že v tento dátum by už začali predaje, čo je však z nášho pohľadu nepravdepodobné) a skutočné predaje by sa začali až o týždeň neskôr a teda 24. septembra. Minimálne k tomuto sa prikláňame my v redakcii.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 7 by mohli doraziť v nových veľkostiach

iPhone 13 dostane predovšetkým prepracované fotoaparáty, výkonnejší procesor, modernejší 5G čip ako aj lepšiu výdrž batérie. Zákazníci drahších prevedení sa môžu tešiť na 120 Hz always-on displej či 1 TB úložisko.

Telefóny budú po dizajnovej stránke podobné ako iPhone 12. Zmenší sa však notch a zväčšia kamerové moduly. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -