Jailbreak je téma, ktorá už nie je taká rozšírená ako v minulosti, no napriek tomu stále existuje. Tento „trend“, alebo skor komunita nadšencov, ktorí chcú od iPhone trošku viac, pretrváva už od iPhone 3GS, lepšie povedané od iOS 3.0. V skratke ide o to, že skupina fanúšikov po vydaní operačného systému nájde chybu, vďaka ktorej je možné do tvojho iOS zariadenia inštalovať tweaky (z prekladu, doladenia) do tvojho iOS zariadenia. Mnohí ľudia si myslia, že telefón sa potom správa ako Android, prípade, že sa jedná iba o bezplatné aplikácie. My ti predstavovaním vybraných vylepšení ukážeme, že to nemusí byť len preto! Dnes sa pozrieme na Tweak s názvom PowerTap.

Celkový dojem

Ako už s názvu vyplýva, tweak PowerTap modifikuje/upravuje možnosti pri vypnutí telefónu. Stačí ak podržíš zamykacie tlačidlo na dlhšiu dobu a objaví sa ti všetkým známa hláška „vypnúť posunutím„. Tweak ale umožňuje, po kleputí na okrúhlu ikonku vypnutia zmeniť túto možnosť na rebootovanie, resping, alebo safe mode. Využitie tohto určite pochopí, každý jailbreak-er! Kedy sa to hodí, napríklad pri inštalovaní nového tweaku, prípadne pri zamrznutí mobilu, či potreby odísť do Safe módu. čo je mód, v ktorom zariadenie nevyužíva jailbreak.

- Reklama -

Informácie

Plusy

Mínusy

+ rýchly

+ prehľadný

+ pekný dizajn ikoniek

– nie je v slovenčine

Nastavenia

Vydavateľ a cena

Tento tweak neumožňuje žiadne nastavenia. BigBoss (http://apt.thebigboss.org/repofiles/cydia/)


Zadarmo

Čo je to Jailbreak?

Pre tých, čo Jailbreak nepoznajú, alebo ho ešte nemali nainštalovaný, jailbreak je, ako som už spomínal, proces, ktorý umožňuje iOS zariadeniam spúšťať ľubovolný a nie iba autorizovaný Apple kód a prístup do súborového systému. „Jailbreaknuté“ zariadenia potom umožňujú inštalovať aplikácie, ktoré sú nedostupné cez oficiálny obchod App Store, pomocou neoficiálnych inštalátorov akým je napríklad najznámejšia Cydia. Jailbreaknuté zariadenia samozrejme môžu stále využívať aj App Store.

Výhody či nevýhody jailbreaku, ako aj právne otázky nájdeš v našom článku, Jailbreak. Áno alebo nie?, kde sa jailbreaku venujeme podrobnejšie.

Video

Názorné fugovanie a dizajn tweaku si môžeš pozrieť v tomto videu. V prípade, že by ti bolo niečo nejasné, alebo by si mal problém, či nejaký tip na tweak ktorý používaš ty, stačí nám len napísať. Môžeš tak urobiť na našej facebookovej stránke, alebo pomocou emailu → [email protected] 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]