Spoločnosti Apple sa v súčasnosti veľmi darí a zažíva obrovský rast takmer všade na svete. U nás vidíme na každom jednom rohu iPhone a to sme len maličká krajina v strede Európy. O tom, ako to vyzerá na trhoch, kde majú ľudia podstatne viac peňazí radšej ani nehovoríme. Apple v súčasnosti vo veľkom expanduje napríklad do Číny. O iPad prejavil ale záujem po novom aj japonský strojárenský a architektonický priemysel!

Spolupráca s IBM

Apple nedávno spojilo sily s kedysi najväčším konkurentom – IBM, aby vytvorili hneď niekoľko aplikácií určených pre podniky a firmy. Z týchto niekoľkých aplikácií už vzniklo cez 30 praktických pomocníkov, ktoré pomáhajú vo firmách po celom svete. Zatiaľ sme nevideli žiadne výrazne výsledky, ale ako sa hovorí, všetko sa mení. po novom sa totiž spoločnosť Apple chváli, že o jej iPady a taktiež Apple Pencil vo veľkom žiada Japonský strojárenský a architektonický priemysel.

- Reklama -

Zariadenia vraj chcú predovšetkým kvôli veľmi praktickým, jednoduchým a prehľadným aplikáciam od IBM. Navyše ide o iPady a tak môžu rátať s fantastickým výkonom, stabilitou a taktiež kvalitou spracovania. Nejde ale len o špeciálne aplikácie, ktoré vyvinulo IBM v spolupráci s Applom. Ide tu aj napríklad o ceruzku Apple Pencil, ktorú spoločnosť predstavila len tento rok. Práve tá bude pomáhať napríklad mnohým architektom či dizajnérom na ich návrhy a náčrty. Apple by mohlo s novým iPadom Pro rozprúdiť vody nie len v Japonsku. Ide o obrovský krok v grafickom priemysle a určite dlho nebude trvať, kým si ho grafici a dizajnéri obľúbia!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.