Nový iPhone SE 2. generácie ponúkol prakticky všetko čo sme od neho očakávali, bez dizajnových zmien. Jedná sa tak v princípe o iPhone 8 s lepším procesorom, niektorými maličkosťami a takisto korekciami dizajnu. Jednou z nich je aj predná časť zariadenia. Tú už v bielej farbe nekúpite.

iPhone SE 2. generácie – biely s čiernym displejom

Popravde sme si to hneď ani nevšimli a musel nás upozorniť čitateľ. Apple sa však skutočne rozhodlo predávať zariadenie iba s jednou farbou displeja pre všetky 3 farebné varianty (biela, čierna, červená). Dôvod, prečo je to tak je určite veľmi jednoduchý, no a vlastne sú hneď dva. V prvom rade ide o to, že Apple tento koncept využíva aj pri iPhone 11 a 11 Pro (a starších modeloch). Na týchto zariadenia je to spôsobené Face ID a jeho senzormi. V bielej by to nevyzeralo dobre.

Hoci iPhone SE 2. generácie využíva staršie Touch ID, v Apple možno chceli, aby bola farba „vizuálne zjednotená“. Týmto krokom sa to celkom podarilo. Ostatne, ak sa pozrieme na zadnú časť, novinka má logo situované na stred. Tiež to v Cupertine nemuseli robiť, keďže iPhone 8 mal ešte logo v hornej časti. Evidentne je to ale takto v rámci celého produktového portfólia Apple lepšie a nám to vôbec neprekáža.

Druhým dôvodom, prečo už biela nie je úplne bielou, sú samozrejme výrobné náklady. Nevieme síce, do akej miery ich dokáže navýšiť separátna výroba bielych LCD panelov, ale určite je lacnejšie vyrábať len čierne displeje. No a pretože hrá iPhone SE 2. generácie predovšetkým na cenu, Apple niekde muselo ušetriť Nám táto zmena vôbec neprekáža a práve naopak, celkom sa nám páči, a čo vám?

iPhone SE 2. generácie nie je dostupný s bielym "displejom".
iPhone SE 2. generácie nie je dostupný s bielym „displejom“.
Prečítajte si tiež  Ako prejsť z beta verzie iOS 17 na plnú verziu iOS 17? Tu je návod
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.