Len pred malou chvíľou sme vám priniesli informáciu o tom, že aj Apple podporí boj proti zákernému koronavírusu. V článku sa nachádzali aj údaje o aktuálnom počte zasiahnutých a tiež o tých, ktorí ochoreniu podľahli. Nakoľko sa ale čísla každú chvíľu menia, našli sme spôsob, akým môžete situáciu sledovať omnoho prehľadnejšie.

Aktualizované: Interaktívna mapa mala na niekoľko dní výpadok. Dnes už ale všetko funguje tak ako pred tým spolu s aktuálnymi informáciami, ktoré zahŕňajú aj sever Talianska.

Pozrite sa na interaktívnu mapu, ukazujúcu šírenie koronavírusu

O koronavíruse sa v médiach píše stále viac. Situácia sa žiaľ vo svete zhoršuje a tak sa tomu nemôžeme čudovať. Každé médium ale udáva trochu iné čísla. Dôvod je ten, že sa stav každú chvíľu mení.

V dobe písania tohto článku bolo nakazených už viac ako 2000 ľudí podľa oficiálnych informácii zo svetových zdravotníckych centier a úradov. Za hodinu alebo dve to môže byť ale celkom ináč a vy o tom môžete vedieť okamžite.

V redakcii sme chceli nájsť spôsob, akým by ste mohli aj vy sledovať aktuálnu situáciu vo svete, ohľadom rozšírenosti koronavírusu. Situácia sa už dávno netýka iba Číny, ochorenie prechádza cez ľudí do celého sveta. Už aj v Európe máme prvé prípady. Jedná sa o 3 nakazených ľudí vo Francúzsku.

O vizualizáciu interaktívnej mapy sa postarala spoločnosť JHU CSSE. Všetky údaje, ktoré sa v nej vyskytujú pochádzajú len a len z oficiálnych zdrojov (WHO, CDC, NHC a Dingxiangyuan). Autori tiež odkazujú ľudí, ktorí sa chcú dozvedieť viac na svoj blog.

Interaktívna mapa

Pozrite sa na interaktívnu mapu, ktorá ukazuje šírenie koronavírusu v priamom prenose.
Pozrite sa na interaktívnu mapu, ktorá ukazuje šírenie koronavírusu v priamom prenose. – svetapple.sk

Spracovanie mapy je veľmi jednoduché a intuitívne. Používať ju zvládne každý. Po vizuálnej stránke to pripomína počítačovú hru alebo mobilnú aplikáciu. Žiaľ v tomto prípade je to realita, takže žarty bokom.

Na ľavej strane môžete vidieť, koľko ľudí bolo oficiálne nakazených koronavírusom. Pod týmto údajom sa potom nachádzajú aj jednotlivé krajiny s konkrétnymi počtami.

Pravá strana ukazuje dve čísla. V prvom prípade ide o tých, ktorí ochoreniu podľahli a v druhom prípade o tých, ktorí sa vyliečili. Pod týmito údajmi môžete potom sledovať jednotlivé mestá. Červená farba a veľkosť bodky znázorňuje závažnosť situácie. Čím väčšia bodka, tým viac sa v jednotlivých čínskych (alebo svetových) oblastiach nachádza potvrdených ochorení.

Oranžová farba okolo červenej bodky na mape znázorňuje podozrenia na koronavírus. V ľavo dole môžete sledovať vývoj situácie na grafe za posledných 5 dní. Pozorné oko si všimne, že v tomto čase počet potvrdených prípadoch prudko stúpol a takýto trend bude zrejme pokračovať naďalej. Oranžová farba v tomto prípade znázorňuje Čínu a žltá farba zvyšok sveta.

Prečítajte si tiež  Apple v Číne nemá ochrannú známku na "iPhone"!

Originál interaktívnej mapy otvoríte kliknutím na tento odkaz. Funguje na počítači ale aj na iPhone či iPade.

Pozrite sa na interaktívnu mapu, ukazujúcu šírenie koronavírusu v priamom prenose.
Pozrite sa na interaktívnu mapu, ukazujúcu šírenie koronavírusu v priamom prenose.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -