Len nedávno ste si mohli prečítať článok o zlatom iPhone 12 Pro, ktorý ponúka špeciálnu povrchovú úpravu kovového šasi. Na rozdiel od ostatných farebných prevedení by mal lepšie odolávať odtlačkom prstov a tak isto škrabancom. Funguje to v praxi?

Zlatý iPhone 12 Pro vs odtlačky prstov

Apple si dalo záležať na dizajne nových zariadení. Ich ploché hrany pôsobia elegantne a zároveň luxusne. Majú však jeden nedostatok a to zdrkadlový efekt v prípade verzii z nehrdzavejúcej ocele.

Ich odlesky prekresľujú realitu oveľa hodnovernejšie, v porovnaní so zaobleným rámom. Aj to je dôvod, prečo sú náchylnejšie na viditeľné odtlačky prstov.

Apple sa snažilo tento efekt zmierniť aspoň pri zlatom prevedení iPhonu 12 Pro. Použilo inú technológiu povrchovej úpravy, ktorá by v skratke nemala byť taká „ucapkaná“. Celý proces navyše zabezpečuje aj zvýšenú odolnosť voči poškodeniu (napr. škrabancom).

Určite vás zaujíma, do akej miery boli tieto snahy úspešné. Sami v redakcii ešte iPhone 12 Pro nemáme a tak vám to nedokážeme sprostredkovať z vlastnej skúsenosti. Našťastie ho už ale zahraniční novinári testujú a tí tvrdia, že zlatý model trpí rovnakým množstvom odtlačkov, ako všetky ostatné verzie.

Aj keď sa tu teda nachádza iná povrchová úprava, evidentne nezamedzila najväčšiemu problému súvisiacemu s nerezovou oceľou. Dobrou správou na záver ostáva, že iPhone 12 Pro ponúka matné sklo v zadnej časti. Jeho lacnejší braček pociťuje rezervy práve v tomto smere…

Novinky budú na Slovensku dostupné od 6. novembra v rámci predobjednávok (všetky 4 modely). Zakúpiť si ich budete môcť od 13. novembra. Autorizovaný predajca m:zone už dnes ponúka možnosť vyplnenia formulára cez tlačidlo „Mám záujem“, vďaka ktorému vám zabezpečí nový iPhone 12 medzi prvými. Nenechajte si to ujsť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.