Po predstavení iPhonu 13 zostala technologická verejnosť veľmi prekvapená. Apple dokázalo do vlajkovej lode priniesť zásadné vylepšenia fotoaparátu či kamery, ktoré ocenia nie len amatérski ale aj profesionálni používatelia. Platiť to však bude až od istého momentu v tomto roku.

Ako uvádzajú oficiálne internetové stránky spoločnosti Apple, kodek ProRes, ktorý dokáže natáčať video v mimoriadne vysokej kvalite nebude dostupný hneď po spustení predaja iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max, ktoré sa odohrá po celom svete už 24. septembra.

- Reklama -

Kedy príde ProRes do iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max? 

Apple pri tejto zásadnej inovácii, ktorou v súčasnosti nedisponuje žiaden iný konkurenčný smartfón uvádza len neistý nápis „Čoskoro„.

Z toho je zrejmé, že spoločnosť Apple túto funkciu odomkne až s príchodom aktualizácie iOS 15.1 alebo iOS 15.2 na jeseň 2021.

Podobnú situáciu sme zažili aj minulý rok, keď iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max získali funkciu Apple ProRAW pre fotoaparáty. Tí, ktorí mali možnosť získať telefón od prvých dní predaja vedeli, že novinka bola dostupná až po vydaní iOS 14.3!

Situáciu budeme samozrejme po celý čas sledovať a akonáhle budeme vedieť viac o všetkom vás informujeme. Napíšte nám do komentára, ktorá z funkcií vás v iPhone 13/13 Pro zaujala najviac. Za nás to bol určite Cinematic Mode!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.