John Gruber už dávnejšie odhadoval ceny hodiniek Apple Watch a pri týchto odhadoch dospel k názoru, že maximálna suma, ktorú by sme za hodinky mohli zaplatiť by bola na úrovni 10 000$. Dnes, po tom, ako vyšla najavo skutočná cena zlata v hodinkách tvrdí, že 10 000$ môže byť len začiatok a skutočná cena bude končiť až pri 20 000$!

20 000$ za spotrebnú elektroniku?

Áno, John Gruber je skvelý analytik a Apple Watch Edition sú skutočne vyrobené z 18-karátového zlata. Netreba však zabúdať na jeden veľmi, veľmi podstatný fakt a to na to, že ide stále len o obyčajnú spotrebnú elektroniku, ktorej nová generácia príde možno o jeden, dva roky a tým pádom bude už veľmi zastaralá. Áno, Apple si síce chce ukrojiť skutočne vysokú maržu, no 20 000$ (cena by mala začínať na 10 000$, no v kombinácií s rôznymi remienkami by sa mohla vyšplhať na dvojnásobok) je naozaj moc aj pre toho, čo si takýchto hodiniek môže dovoliť viac.

Za 20 000$ totiž zakúpite omnho lepšie hodinky od prestížnych výrobcov v zlatom či možno dokonca diamantovom prevedení a to sa bavíme o značkách ako je Rolex či Breitling. Najviac tomuto tvrdeniu nehrá do karát, že Apple bude ponúkať prakticky totožný model, vyrobený z hliníka už za 359$ čo je suma o 56x nižšia než za akú by sa mohli predávať Apple Watch Edition. Uvidíme teda, ako to naozaj bude, no myslíme si, že pokiaľ by Apple vyrobilo hodinky za 1000$ a ich cena by bola násobne vyššia teda 2000$ predalo by omnoho viac hodiniek s vyšším ziskom, akoby nastolilo cenu 10 000$-20 000$. To sa nám totiž už zdá ako naozaj prehnané!

Prečítajte si tiež  Švajčiarske Apple Watch za 25 000€? Žiaden problém
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.