Pokiaľ máte aspoň ako taký prehľad o spoločnosti Apple, Johnatana Iva vám zrejme netreba predstavovať. Tento fenomenálny dizajnér vytvára už dvadsať rokov tie najkrajšie produkty spoločnosti Apple. Žiaľ, každá cesta má svoj koniec a tak Johny prechádza do Tesly. Spoločnosť mu ponúkla miesto dizajnéra a vraj sa bude podieľať na najnovšom modely s označením Tesla 3. Johny Ive totiž už dávnejšie avizoval, že chce vytvárať automobily.

Johny Ive ide do Tesly!

Johny Ive dnes prostredníctvom svojho blogu oznámil, že koncom mesiaca opustí svoje miesto v spoločnosti Apple a začiatkom toho budúceho nastúpi do spoločnosti Tesla. Podľa jeho krátkeho príspevku mu Elon Musk a teda zakladateľ spoločnosti ponúkol miesto šéfdizajnéra s absolútne voľnou rukou a navyše vyšší plat + akcie spoločnosti Tesla. Takáto ponúka prichádza len raz za život a zvyčajne sa neodmieta. Johny už dávnejšie avizoval, že dizajn sa dá nádherne vyjadriť aj v automobilovom priemysle.

Pokiaľ sa pozrieme na jednu stranu z pohľadu Apple, tak stratil naozaj skvelého dizajnéra, no povedzme si pravdu, v prípade iPhonu 6, ktorý mal niekoľko veľmi kontroverzných dizajnových prvkov to bolo možno správne rozhodnutie. V Tesle naopak získali dizajnéra, ktorý dokáže navrhovať naozaj nádherné zariadenia a tak sa to dúfajme prejaví aj na najnovších automobiloch. Kto však nahradí Johnyho v Apple? Šepká sa o rôznych menách, no azda najviac o Martinovi Hájkovi, ktorý vytvára fenomenálne koncepty. Prečo však musel z Apple odísť práve prvého apríla? 🙂

Prečítajte si tiež  Apple testuje skupinovú selfie. Skrýva v sebe jednu špecialitu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.