Spoločnosť Apple sa už dlhšiu dobu venuje virtuálnej (VR) a rozšírenej (AR) realite, ku ktorej v blízkej budúcnosti predstaví aj svoju prvú náhlavnú súpravu. Vďaka nej sa budú môcť ľudia zabávať, vzdelávať, ale napríklad aj nakupovať. Technologický gigant sa na to pripravuje už teraz a to prostredníctvom nového rozhrania v operačnom systéme iOS 16, ktoré sa nazýva Apple RoomPlan API. To v praxi využíva LiDAR skener na najnovších iPhonoch a iPadoch, vďaka čomu dokáže vytvoriť 3D plán miestnosti a následne v ňom pracovať s nábytkom alebo predmetmi.

Spoločnosť Shopify na základe vyššie uvedeného vytvorila koncept, ktorý nám ukazuje, čo RoomPlan API od spoločnosti Apple dokáže v praxi. Ak máte napríklad v izbe kopec nábytku, jediným kliknutím ho viete za pár sekúnd odstrániť, vďaka čomu sa vám bude lepšie pracovať s aranžovaním toho nového.

Podobný koncept má aj IKEA. Je však zatiaľ jednoduchší 

RoomPlan API z iOS 16 na zariadení iPhone 11
Zdroj: Apple

Pokiaľ sa vám zdá, že ste to už niekde počuli, respektíve videli, nie je to náhoda. Známa nábytkárska spoločnosť IKEA pracuje s podobnou technológiou už dlhé roky. Samozrejme, po technickej stránke fungoval jej systém na omnoho jednoduchších princípoch.

Pokiaľ však táto firma využije vo svojej budúcej verzii apky RoomPlan API, pravdepodobne sa opäť dostane o level vyššie. Tak sofistikovaný spôsob nakupovania sme ešte donedávna mohli vidieť iba v sci-fi filmoch. Teraz to je každodenná realita.

Pozrite sa na videá, ktoré natočil Russ Maschmeyer zo spoločnosti Shopify. Jediným klikom zvládnete vyhladiť celú miestnosť od nepotrebného nábytku. funguje to teda neuveriteľne rýchlo a jednoducho…

Vďaka rozšírenej realite budete tiež pomerne jednoduché odstraňovať jednotlivé položky z miestnosti a následne ich nahrádzať virtuálnymi položkami, vďaka čomu si budete vedieť lepšie predstaviť, ako bude vyzerať výsledok. Pekne je to znázornené aj na ďalších videách nižšie:

Vyzerá to tak, že budúcnosť online nakupovania bude aj vďaka spoločnosti Apple mimoriadne jednoduchá, zábavná a hlavne zaujímavá. Už teraz sa nevieme dočkať toho, kedy si to vyskúšame v praxi.

Prečítajte si tiež  Oplatí sa prejsť na iPhone 15 Pro, keď máte iPhone 14 Pro, alebo iPhone 13 Pro?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -