Ešte počas víkendu sa objavili prvé správy o pripravovaných počítačoch iMac. Nové zariadenia mali byť predstavené už čoskoro (konkrétne dokonca tento týždeň). Jeden z najpresnejších leakerov súčasnosti (Jon Prosser) tieto informácie potvrdzuje, no zároveň aj trochu usmerňuje. Počítače síce prídu v dohľadnom čase, ale až v auguste.

Jon Prosser potvrdil skorý príchod nového iMacu!

Pokiaľ sa neviete dočkať nového iMacu, buďte ešte trpezliví. Aj keď víkendové správy hovorili o predstavení počas tohto týždňa, teraz to vyzerá skôr na začiatok augusta. Podelil sa o to s nami populárny leaker Jon Prosser, ktorý má v komunite veľmi dobrú povesť (aj keď sa v nedávnej minulosti viackrát mýlil).

V príspevku na Twitteri priamo vyvracia predstavenie počas júla a sústredí sa na druhý „prázdninový“ mesiac. Tak isto doplnil, že hoci bude iMac vynovený, nemáme očakávať žiadnu revolúciu v oblasti dizajnu.

Potvrdzujú sa tým staršie správy, ktoré informujú len o zmene vnútorných komponentov. Počítač tak dostane modernejšie a výkonnejšie procesory od spoločnosti Intel či grafické karty AMD.

Malo by sa jednať zároveň o akúsi labutiu pieseň tejto verzie. Pri ďalšom predstavení sa už iMac ukáže len ako nová generácia s Apple Sillicon.

Aj Ming-Chi Kuo niekoľkokrát tvrdil, že nový iMac (s procesormi od Intelu) plánujú v Apple vydať v treťom štvrťroku 2020. S týmito únikmi to teda celkom sedí.

Prosser na záver doplnil informáciu o tom, ktorý z počítačov bude prvým s vlastnými čipmi od Apple. Podľa leakera to môže byť 13,3″ MacBook Pro. Nič však zatiaľ nie je isté. Nechajme sa teda prekvapiť.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro s čipom M2 je výkonnejší ako o 5 000 EUR drahší Mac Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.