Jony Ive sa včera v jednom rozhovore vyjadril aj k ceruzke Apple Pencil, ktorá umožňuje majiteľom iPadu Pro písať po dotykovej ploche práve spôsobom, ktorý Steve Jobs nenávidel. Je to jednoducho stylus a Apple ho nemalo predstaviť. Ako ale na takéto slová reaguje Jony Ive? Dnes v jednom rozhovore prezradil, že Apple Pencil nie je taký stylus, ako ho chápeme!

Nenahradí tvoje prsty

Na otázku prečo nie je Apple Pencil taký stylus ako má konkurencia Jony odpovedal pomerne rýchlo a z nadhľadom. Apple Pencil nie je súčasť iPadu Pro, treba si ho dokúpiť a je určený predovšetkým pre kreatívcov, ktorým sa na veľkej ploche iPadu tvori pomocou prsta naozaj zle. Veď vyskúšaj niečo nakresliť na ploche nejakého iOS zariadenia, asi to skončí dosť zle, lebo prst je veľmi nepresný nástroj na kreslenie.

- Reklama -

Práve preto tu máme ceruzku Apple Pencil, ktorá by mohla túto “maličkú” nepríjemnosť vyriešiť, no ľudia ju už automaticky berú ako stylus, ktorý Jobs nenávidel. Tak to ale vôbec nie je, Apple si chce ideu ovládania prstami zachovať aj do budúcnosti. Stylus teda nevznikol pre jednoduchšie ovládanie ale skôr pre kreslenie. Len tak mimochodom, Apple chce jeho podporu pridať do všetkých dotykových iOS zariadení

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.