Apple dnes prostredníctvom tlačovej správy predstavilo niekoľko nových produktov. Okrem základného iPadu 10. generácie to bola aj prémiová verzia tabletu, úplne nový iPad Pro s procesorom M2.

Novinka vyzerá na prvý pohľad rovnako, ako predošlá generácia, takže medzi jej hlavnú cieľovú skupinu budú patriť majitelia starších modelov. Vylepšený čip M2, ktorý môžeme poznať aj z MacBooku Air 2022 nahrádza predošlý procesor M1 a ponúka zaujímavé zmeny v oblasti výkonu.

Výkon procesora výrazne narástol najmä v oblasti GPU

Nový iPad Pro s procesorom M2 od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Aby sme boli presnejší, Apple uvádza, že nový iPad Pro má o 15 % vyšší výkon v oblasti CPU a až o 35 % vyšší výkon GPU. To mu zabezpečí ešte viacej schopnosti pri používateľoch, ktorí pracujú s grafikou, fotkami, videom alebo sa len radi hrajú hry.

Za zmienku tiež stojí, že čip M2 má nový mediálny engine a procesor obrazového signálu, vďaka čomu môže iPad Pro po prvýkrát zachytáva video vo formáte ProRes a až 3× rýchlejšie ho prekódovávať.

Dôležitá novinka pre Apple Pencil

Obrovským benefitom novinky je potom aj štandardná podpora 5G pripojenia a Wi-Fi 6E, ktorá v predošlej generácii nebola prítomná. Medzi zaujímavosti patrí aj vylepšenie pre Apple Pencil, vďaka ktorému ju dokáže iPad zaznamenať už vo chvíli, keď sa bude  nachádzať cca 12 milimetrov nad displejom.

Používatelia tak budú môcť pozorovať náhľad kresby ešte predtým, ako ju vytvoria a vďaka funkcii Scribble sa textové polia automaticky rozšíria, keď sa Apple Pencil priblíži k obrazovke. Hoci ide o drobnosť, profesionálom určite zjednoduší život.

iPad Pro M2 nie je lacný

Nový iPad Pro s procesorom M2 od spoločnosti Apple
Zdroj: Apple

Nový 11″ iPad Pro bude v USA štartovať na čiastke 799 $ za základnú 128 GB Wi-Fi verziu. 5G model bude k dispozícii od 999 $. Ak si budete chcieť kúpiť väčší iPad Pro s 12,9″ displejom pripravte si 1099 $ za základ, respektíve 1299 $ za model s podporou 5G. Nutné je však zdôrazniť, že slovenská cena bude určite vyššia.

Rovnako, ako pri základnom iPade, predobjednávky budú spustené 18. októbra a predaj začne 26. októbra. Bližšie podrobnosti prinesieme v ďalších článkoch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple.sk pre iPhone & iPad| #10

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -