Kanye West je v súčasnosti jeden z najsledovanejších rapových interpretov súčasnosti. Nielen preto, že začiatkom roka vydal nový album The Life of Pablo. Je to skrátka Kayne West, ktorého meno pozná takmer každý človek, ktorý aspoň ako tak počúva hudbu. Pre niekoho hudobný boh, pre niekoho možno len obyčajný showman potrebuje novú vec, potrebuje stretnutie so šéfom Applu, Timom Cookom. Načo?

Tidal a Apple Music

Kanye je jeden z najsledovanejších rapperov na svete a počas tohto víkendu stihol vydať na svoj twitter pomerne zaujímavú správu. Píše sa v nej, že sa nutne potrebuje stretnúť s CEO spoločnosti Apple Timom Cookom, aby prediskutoval podmienky okolo Apple Music a Tidalu. Streamovacie služby si sú veľkými rivalmi, a to vraj negatívne dopadá na hudobný priemysel. Už dávnejšie sa objavila informácia o tom, že by Kanye možno chcel predať hudobnú službu práve Applu, po poslednom tweete je táto teória ešte zaujímavejšia!

Hlavným dôvodom je, že Tidal je hudobná služba, ktorá okrem veľmi kvalitnej streamovanej hudby prináša aj pomerne exkluzívny obsah. Mnohí interpreti vrátane Kanyeho prinášajú exkluzívny obsah práve na Tidal. Znamená to teda, že napríklad nový album The Life of Pablo mal byť exkluzívnym obsahom len tu a nemal sa dostať nikde inde. Hoci ho nájdeme už aj na Apple Music a tiež na Spotify, dôvod nie je ten, že by Kanye nechcel dodržať svoje sľuby. Dôvod je ten, že má pomerne veľké dlhy. Keď tento krok učinil, jeho dlh tvoril asi 55 miliónov amerických dolárov a to nie je žiadna sranda.

Tidal - svetapple.sk

Nevieme, ako je na tom Kanye s dlhmi dnes, no vieme, že akonáhle by Apple kúpilo Tidal, nezískalo by len kopu jeho predplatiteľov, teda viac používateľov používajúcich Apple Music. Získalo by aj exkluzívny obsah. O tomto presne má celá hudobná streamovacia služba od Apple byť. Má byť exkluzívna a ľudia ju majú milovať. To by po novej aktualizácií už mohla spĺňať. Tidal by bol určite jedným veľkým prínosom pre všetkých používateľov. Nielen Apple by totižto získalo exkluzívny obsah, ale aj používatelia Tidalu by mali hneď omnoho viacej hudby vo vrecku, ako kedykoľvek pred tým.

Kanye sa teda potrebuje stretnúť s Timom Cookom, ale to nie je všetko. Potrebuje vraj na telefóne aj Jay-Z a ďalších ľudí z vedenia Tidalu. Očividne to myslí vážne a chce službu posunúť ďalej. Ak by sa niečo podarilo „vykšeftovať“, bolo by to určite výhodné pre všetky strany. Apple by totižto získalo pod svoje krídla veľkého konkurenta so všetkým obsahom a veľkým množstvom používateľov. Tidal, teda skôr jeho vedenie by zase získalo nemalý finančný obnos. Hoci vedenie asi bezprostredne peniaze nepotrebuje, všetko sú to poväčšine známe osobnosti, ktoré ich asi majú dosť, napríklad takému Westovi by sa zopár miliónov zišlo. Je teda otázne, ako to Kanye myslel, ale mohlo by byť zaujímavé sledovať ho spolu s Timom Cookom rokovať o odkúpení Tidalu. Situáciu budeme sledovať aj naďalej a budeme vás o informovať o novinkách.

Prečítajte si tiež  Spotify prináša nové predplatné pre dvoch používateľov za výhodnú cenu.

Tim Cook and Kayne west - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.