Spoločnosť Apple dnes odhalila úplne novú Apple Pencil Pro, ktorá predstavuje významný skok v nástrojoch na digitálnu tvorbu. Kompletne prepracovaný stylus s elegantným bielym dizajnom bol vylepšený o nové možnosti, ktoré ocenia najmä nároční spotrebitelia pracujúci s grafikou.

Apple Pencil Pro ponúka úplne nový senzor v tvare tuby, ktorý reaguje na stlačenie prstami používateľa a rýchlo sprístupňuje paletu nástrojov, aby ste si mohli jednoducho zmeniť napríklad hrúbku jednotlivých čiar (ťahov), farby a ďalšie prvky bez nutnosti prepínať sa v rozhraní jednotlivých apiek. Človek sa vďaka tomu bude môcť sústrediť na svoju tvorbu a nebude ho nič rozptyľovať.

Apple Pencil Pro má hmatovú spätnú väzbu 

Apple Pencil
Zdroj: Apple

Nová Apple Pencil Pro dostala nový haptický motor, ktorý poskytuje jemné dotyky na potvrdenie, keď používateľ stlačí alebo dvakrát ťukne na ceruzku. Vďaka tomu je práca so zariadením ešte jednoduchšia a intuitívnejšia.

Novinkou je tiež integrovaný gyroskop, ktorý poskytuje presnú kontrolu nad natáčaním každého nástroja a umožňuje používateľom otáčať Apple Pencil Pro a upravovať orientáciu pera či štetcov.

Vďaka funkcii Apple Pencil hover je presná orientácia nástroja viditeľná na displeji ešte pred tým, než sa ho dotknete hrotom ceruzky, čo poskytuje bezkonkurenčnú presnosť.

Podpora Find My a nabíjanie 

Čip Apple Silicon M4
Zdroj: Apple

Apple Pencil Pro sa jednoducho integruje s iPadom Pro prostredníctvom nového magnetického rozhrania na párovanie a nabíjanie. Stačí ju priložiť na bok zariadenia a o zvyšok sa postará softvér.

Ľudí, ktorí často strácajú svoje veci, alebo zabúdajú, kam ich vlastne položili poteší aj podpora funkcie Find My, vďaka ktorej sa bude dať Apple Pencil Pro vystopovať.

Zariadenie štartuje v USA na cene 129 $ bez dane. Na Slovensku zaň zaplatíme 149 € a ceruzka by mala byť dostupná od 15.5.2024.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 aplikácií, ktoré sú teraz zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -