Spoločnosť Apple nám predstavila nový iPhone 15, ktorý je po technologickej stránke skutočne veľmi dobre vybavený, no zároveň netreba zabúdať, že aj dosť drahý. Aj preto je pre mnohých ľudí lepšou voľbou síce starší, no stále veľmi moderný iPhone 14, ktorý firma predstavila minulý rok. Zariadenie kúpite vo výhodných zľavách a vďaka dlhej softvérovej podpore vám vydrží poriadne dlhú dobu.

iPhone 14 ponúka klasický 6,1″ OLED displej s Face ID, vysokým rozlíšením a tiež jasom. Obrazovka má krásne farby a poteší aj ochrana Ceramic Shield, ktorá zabraňuje rozbitiu po ľahkých pádoch. iPhone 14 je tiež vybavený 5 nm čipom A15 Bionic, ktorý je ešte aj dnes jeden z najsilnejších v porovnaní s konkurenciou používajúcou Android. Určite teda nejde o zastaralý hardvér. Procesor je doplnený o 6 GB RAM a základné úložisko ponúka 128 GB pamäte.

Pôvodná cena za iPhone 14 štartovala v roku 2022 na čiastke 999 €, čo bolo za najzákladnejší model v ponuke pomerne dosť. Dobrou správou preto je, že po roku je situácia úplne iná a smartfón kúpite po kliknutí na tento odkaz už od 755 €. To je slušná úspora presahujúca niekoľko stoviek eur za zariadenie, ktoré zaručene ešte nepatrí do starého železa.

Len pre porovnanie, modernejší iPhone 15, ktorý dostal do vienka výkonnejší 4 nm procesor A16 Bionic, Dynamic Island, USB-C či trochu lepší fotoaparát so 48 Mpx rozlíšením kúpite po kliknutí na tento odkaz od 949 €. Počiatočná cena zariadenia v porovnaní s minulým rokom o 50 € klesla, no stále je dosť vysoká a benefity, ktoré tento model prináša nemusia presvedčiť každého.

iPhone 14 je perfektný smartfón, ktorý sa oplatí kúpiť 

iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube / Dion Schuddeboom / GregsGadgets (úprava redakcie)

Veď stačí sa pozrieť na iPhone 14, ktorý má relatívne veľký akumulátor s kapacitou až 3 279 mAh, ktorý mu zabezpečuje celodennú výdrž a zároveň podporuje rýchle, bezdrôtové a tiež MagSafe nabíjanie.

Zariadenie má aj dvojicu veľmi kvalitných fotoaparátov v zadnej časti (širokouhlý a ultraširokouhlý) s perfektnou stabilizáciou na úrovni senzorov, podporou nočného režimu, portrétneho režimu, filmového režimu či akčného režimu.

Chceme tým skrátka povedať, že iPhone 14 má úplne všetko, čo od neho bežný rádový používateľ potrebuje a preto nemusí dávať každému zmysel nákup novšieho iPhonu 15. Z nášho pohľadu je voľba staršej generácie stále veľmi rozumný nápad. Rozhodnúť sa, ale musíte vy sami.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Je iPhone 14 prepadák? Doterajšie informácie naznačujú, že áno. Apple si však z toho ťažkú hlavu nerobí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -