Aplikácia, ktorá vám prezradí kde je najlacnejší benzín alebo nafta

Pri výbere čerpacej stanice máme všetci iné priority. Niektorí si potrpia na známe firmy, iným vyhovujú miesta, ktoré majú najbližšie ku domovu/práci a ďalších zase zaujíma cena. Pokiaľ máte odjazdený nejaký ten kilometer, určite viete že suma za liter konkrétnej PHM sa môže v závislosti od pumpy výrazne líšiť.

Táto čiastka sa pohybuje v centoch, čo na prvý pohľad nie je veľmi atraktívne. Ak však tankujete veľa a často, na jednej nádrži môžete ušetriť pokojne aj 5-10€, čo je pri veľkom mesačnom/ročnom nájazde zaujímavé. Kde si teda vybrať najlacnejšie palivo v našom okolí?

Dobrou správou je, že sa nemusíte voziť po meste a manuálne zapisovať informácie z tabuli čerpacích staníc. Na všetko vám postačí jednoduchá aplikácia Tank Navigator, ktorá je dostupná na App Store alebo Google Play úplne zadarmo. Aj keď je jej používateľské rozhranie dosť zastaralé, dôležitejší je obsah, ktorý funguje spoľahlivo.

Hneď po otvorení si musíte zvoliť druh paliva vášho vozidla (Nafta, Natural 95, LPG, CNG či Premium) a potom pokračovať určením priority zoradenia čerpacích staníc (podľa ceny, podľa vzdialenosti). Na záver je v menu dostupná aj možnosť zobrazovania cien bez DPH, prípadne farebného odlíšenia cenových rozdielov.

Vo vrchnej časti filtrov si ešte môžete pridať vybavenie čerpacích staníc, medzi ktoré patrí autoumyváreň, občerstvenie či TIR tankovanie. Poslednou výhodou je možnosť nastavenia vami preferovaných značiek.

Ak je nejaká spoločnosť, ktorej sa chcete vyhnúť, pretože s ňou máte napríklad zlé skúsenosti, jednoducho si ju v zozname „neodškrtnete“.

Jednoduché používanie

Ak je všetko nastavené, môžete sa vrhnúť do aktívneho používania. V princípe vás budú zaujímať iba karty „Seznam“ a „Mapa„, kde sa mení spôsob zobrazenia informácii. Pri každej čerpačke v zozname máte priradenú lokalitu a vzdialenosť (ktorá sa vypočíta na základe aktuálnej polohy). V aplikácii sa veľmi rýchlo zorientujete, čo je jej obrovským benefitom.

Na záver už iba upozorníme na malú ikonu terča v pravom hornom rohu. Po jeho otvorení si môžete vybrať, či sa má zobrazenie na mape meniť v závislosti od polohy alebo trasy (dá sa doplniť). Takisto sa dá meniť rádius čerpacích staníc od 1-30 km.

Budeme radi, keď nám do komentárov napíšte aj o iných aplikáciách, ktoré fungujú na podobnom princípe. V App Store sa ich totižto nachádza celkom dosť, avšak v praxi sa nám zatiaľ osvedčil len Tank Navigator.

Prečítajte si tiež  Ako najlepšie postupovať pri ukradnutí tvojho iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -