Spoločnosť Apple dnes predstavila niekoľko nových funkcií prístupnosti, medzi ktoré patrí detekcia dverí, zrkadlenie Apple Watch, živé titulky a ďalšie.

Firma týmto spôsobom pomáha zdravotne znevýhodneným používateľom, ktorí trpia hendikepom. Vďaka iPhonu alebo Apple Watch môžu viesť kvalitnejší život. Veď presvedčte sa sami…

Detekcia dverí 

Detekcia dverí umožní nevidiacim alebo slabozrakým používateľom použiť iPhone alebo iPad na nájdenie dverí, keď prídu na nové miesto, ktoré nepoznajú. Táto novinka je schopná používateľom prezradiť, ako ďaleko sa dvere nachádzajú, a opísať ich vlastnosti vrátane spôsobu otvárania a všetkých okolitých značiek alebo symbolov.

Uvedená funkcia bude súčasťou nového „režimu detekcie“ v lupe spolu s detekciou osôb a popisom obrázkov. Detekcia dverí bude k dispozícii len na iPhonoch a iPadoch so skenerom LiDAR. Prvým produktom, ktorý ho priniesol, bol iPad Pro v roku 2020.

Ovládanie / zrkadlenie Apple Watch cez iPhone

Apple

Používatelia so zdravotným postihnutím, ktorí sa spoliehajú na hlasové ovládanie, budú môcť svoje hodinky Apple Watch Series 6 a Apple Watch Series 7 plne ovládať z iPhonu cez AirPlay pomocou asistenčných funkcií, ako je hlasové ovládanie a ďalšie.

Nové rýchle akcie na Apple Watch umožnia používateľom pomocou gest prijať alebo ukončiť telefónny hovor, zrušiť upozornenie, odfotiť fotografiu, prehrať alebo pozastaviť médiá a začať, pozastaviť alebo pokračovať v tréningu.

Živé titulky pre volajúcich nepočujúcich 

Nepočujúci používatelia a používatelia so sluchovým postihnutím budú môcť na iPhone, iPade a Macu sledovať živé prepisy, čo im umožní ľahšie sledovať akýkoľvek zvukový obsah, napríklad počas telefonického hovoru alebo sledovania video-obsahu.

Používatelia si môžu nastaviť veľkosť písma, zobraziť živý prepis pre všetkých účastníkov skupinového FaceTime hovoru a ďalšie možnosti. Apple rozšíri podporu funkcie VoiceOver o 20 nových jazykov vrátane bengálčiny, bulharčiny, katalánčiny, ukrajinčiny a vietnamčiny.

Nové funkcie prístupnosti budú sprístupnené neskôr v tomto roku prostredníctvom aktualizácií softvéru. Ďalšie informácie nájdete v úplnej tlačovej správe spoločnosti Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Návod: Nastavte si na iPhone vlastné vibrácie k vybraným kontaktom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -