Ďalšia verzia operačného systému iOS sa dočkala svojej desiatej verzie. Na poslednej júnovej WWDC nám Apple hrdo predstavilo desať základných noviniek v systéme, ktoré potešia nejedného používateľa iPhonu, iPadu či iPodu Touch. Prvá developerská verzia desiatky nebola žiadna sláva a mnohí doplatili na to, že si okamžite inštalovali túto verziu. Kedy príde prvá verejná beta iOS 10?

Verejná vs. developerská beta

Dve beta verzie, ktoré sa líšia len minimálne majú jeden dôležitý rozdiel. Ten spočíva v tom, že keď príde nový iOS, najprv ho testujú developeri, kde sa zistia hlavné nedostatky systému. Táto verzia je menej stabilná a plná chýb.

- Reklama -

Verejná príde až po prvej developerskej bete, ktorá už opravy chýb z tej developerskej obsahuje. Samozrejme, nasledujúce bety sa potom líšia už minimálne, keďže opravy a optimalizácia systému sú na lepšej úrovni.

Kedy bude dostupná verejná beta iOS 10?

Podľa informácií od Apple sa očakáva, že prvá verejná beta bude dostupná začiatkom júla. Pravdupovediac, začiatok júla je široký pojem, avšak doposiaľ to zatiaľ nebolo. Tak, ako je u Apple zvykom, beta verzia iOS 10 by mohla byť dostupná už 5. alebo 12. júla, kedy sa očakáva aj vydanie finálnej verzie iOS 9.3.3. Tá obsahuje výlučne opravy chýb v systéme, keďže ďalšie zmeny ovládania či vzhľadu budú dostupné až v iOS 10. Samozrejme, sú to len dohady, kedy by prvá beta mohla byť dostupná a uvidíme, kedy ju Apple sprístupní. Každopádne, bude to v prvej polovici tohto mesiaca.

Ako inštalovať betu?

Pre inštaláciu verejných beta verzií je nutné sa zapojiť a prihlásiť sa do programu od Apple – Apple Beta Software Program a inštalovať do tvojho iOS zariadenia konfiguračný profil beta softvéru. Pred inštaláciou však pre istotu zálohuj svoj iPhone či iPad, pre prípadnú chybnú inštaláciu. Po úspešnej inštalácii budeš mať k dispozícii budúce verejné beta verzie iOS, teda aj iOS 10 Public Beta 1. Vedz však, že pre odinštalovanie tohto konfiguračného profilu je potrebná obnova iOS zariadenia cez iTunes, takže svoje dáta budeš musieť zálohovať predtým, ako ho odstrániš.

iOS10

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here