Keď spoločnosť Apple predstavila iPhone 12, pravdepodobne netušila, aký úspešný tento model vlastne bude. Predáva sa totiž dodnes a aj keď už nie je najnovší, jeho hardvér starne veľmi pomaly. Aj to je dôvod, prečo sa iPhone 12 oplatí kúpiť ešte aj v roku 2024. Dvojnásobne to platí, keď ho môžete získať za mimoriadne výhodnú cenu.

Zariadenie je už vybavené veľmi výkonným procesorom A14 Bionic, ktorý je produkovaný 5 nm výrobným procesom a podporuje 5G sieť. Rovnako v ňom nájdete aj OLED displej s vysokým rozlíšením a krásnymi farbami, či možnosť odomykania cez Face ID. Na samotnom displeji je potom položené tvrdené sklo, ktoré Apple nazýva Ceramic Shield. Aby toho nebolo málo, iPhone 12 má tiež solídnu konštrukciu vyrobenú z hliníka a nezľakne sa ani vody, pretože spĺňa normu IP68.

Koľko však toto zariadenie stojí? Spolu s vekom išla dole aj jeho cena, ktorá kedysi štartovala na úrovni 899 €. Dnes je, ale všetko úplne ináč a iPhone 12 môžete získať po kliknutí na tento odkaz už za 489 €. To je podobná čiastka, za ktorú sa predáva iPhone SE 3. generácie. Ten má síce o málo výkonnejší procesor, no jeho dizajn, kamerové technológie a ani výdrž batérie sa s iPhonom 12 nedajú porovnávať.

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / Frederik Lipfert (úprava redakcie)

iPhone 12 má v zadnej časti dva kvalitné fotoaparáty s rozlíšením 12 Mpx, pričom zloženie pozostáva z širokouhlého snímača a ultraširokouhlého snímača. Samozrejmosťou je aj výborná optická stabilizácia obrazu, ktorá sa vám hodí najmä pri natáčaní 4K videa (60 FPS). iPhone 12 však, ale vie zachytiť aj spomalené zábery vo Full HD (240 FPS). Aby toho nebolo málo, zariadeniu nechýba ani nočný či portrétny režim. Je tu skrátka všetko, čo od neho bude bežný spotrebiteľ potrebovať.

Akumulátor v iPhone 12 má kapacitu 2 815 mAh a na jedno nabitie vydrží zhruba jeden až dva dní. Zariadenie podporuje samozrejme rýchle, bezdrôtové (Qi) a tiež MagSafe nabíjanie. Milovať budete aj hranaté tvary, kvalitné reproduktory či aktualizácie softvéru, ktoré ešte bude dostávať v rámci najnovších operačných systémov minimálne dva roky. Pokiaľ sa vám teda iPhone 12 zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už za 489 €. Z nášho pohľadu ide o model, ktorý má v roku 2024 v rukách Apple fanúšikov stále svoje verné miesto. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Vychutnaj si dizajn iPadu Pro 9,7" naplno!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -