Naši čitatelia nám často píšu dotazy a sťažnosti na zhoršenú kaapcitu batérie v extrémne krátkom časovom období. Aká je naozaj pravda? Koľko percent kapacity batérie na iPhone môže ubudnúť každý rok? To samozrejme nie je nikde napísané. Môžeme sa ale pozrieť na niekoľko faktov, ktoré nám to približne prezradia.

3Životnosť batérie

Koľko percent kapacity batérie na iPhone môže ubudnúť každý rok?

Začnime najprv životnosťou batérie na vašom iPhone. Apple pridal do iOS 11 možnosť sledovať v akom stave je vaša baterka a či potrebuje výmenu alebo funguje na plný výkon. Li-ion akumulátory majú obmedzenú životnosť. Je teda preto logické, že v priebehu času strácajú na svojej kapacite. Aj nový iPhone, ktorý mohol byť zakúpený len pár mesiacov dozadu už nemusí mať 100%. Je to v poriadku. Jednoducho sa používa a to má svoj efekt na baterke.

Jej životnosť môže ovplyvniť viacero faktorov. Jedným z nich je aj nabíjanie na 100% počas noci. Viac si o tom, môžete prečítať v tomto článku. Apple už v iOS 13 prišiel s možnosťou, ktorá vám bude pomáhať pri nabíjaní udržať baterku.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.