Tim Cook, je v súčasnosti jeden z najsledovanejších generálnych riaditeľov na svete a to najmä preto, lebo pod jeho krídlami funguje najhodnotnejšia spoločnosť na svete. Gigant zvaný Apple, ktorý mal tento rok rekordné zisky. Za to si aj Tim Cook zaslúži svoju odmenu, ktorej sa koniec koncov dočkal. Zarobil totiž až $10 281 327! 

Tim Cook

Tim Cook riadi tú najhodnotnejšiu spoločnosť na celom svete a vzhľadom na to, ako sa v súčasnosti Applu darí, zaslúži si svoju odmenu v podobe miliónov dolárov. Tento rok zarobilo Apple neuveriteľných 233,7 miliárd amerických dolárov, čo znamená až o 28% väčšie tržby ako minulý rok. Je to neuveriteĺné ako sa Applu darí ale analytici predpovedajú, že spoločnosť bude rásť naďalej a zisky budú ešte vyššie. Tim si preto svojich 10 miliónov Amerických dolárov určite zaslúži. Pri tom všetkom, z 10 miliónov činí jeho plat asi len 2 milióny dolárov. Ostatné peniaze sú potom špeciálne bonusy či iné výdavky, ktoré si Tim nechal preplatiť.

- Reklama -

Cook ale paradoxne nie je najlepšie zarábajúcim zamestnancom spoločnosti Apple. Napríklad taká Angela Ahrendts zarobila minulý rok vyše 73 miliónov amerických dolárov pričom väčšinu tvoril nástupný bonus. Tento rok boli jej zárobky nižšie ale stále dva krát väčšie ako zárobky samého Tima Cooka. Na jej účet sa pripísalo 25 miliónov dolárov. Ostatní manažéri tiež dostali 25 miliónov s tým, že ich zárobky sa delili na rôzne bonusy či akcie, no a potom samozrejme aj klasickú mzdu.

Čo sa týka akcií tak Tim Cook dostal až 560 000 akcií Applu v hodnote 57 miliónov Amerických dolárov. Najviac pod ním akcií potom dostala Angela Ahrendts  391 634 v hodnote asi 50 miliónov amerických dolárov. Zvyšný vrcholoví zamestnanci potom dostali akcie v hodnote od 11-38 miliónov dolárov. Pokiaľ teda pracuješ v tejto spoločnosti a skutočne sa ti darí, na zlé živobytie či malý plat sa asi určite sťažovať nikdy nebudeš!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here