Tim Cook bol do spoločnosti Apple dosadený na pozíciu generálneho riaditeľa ešte niekedy v roku 2011. Presne v tento rok naposledy vydýchol jej zakladateľ Steve Jobs, ktorý bol mnohými považovaný za obrovského vizionára. Jeho produkty dobili svet a to aj napriek nenormálne vysokej cene. Predsa len však ubehli od jeho smrti už 4 roky a Apple ide ďalej. Tim Cook stihol predstaviť viacej iPhonov ako Jobs.

Tim Cook a iPhone

Apple prakticky už od roku 2007 predstavuje každý rok nový iPhone. Vždy prichádza na scénu generálny riaditeľ spoločnosti a ukáže nám to, na čo čakáme celý rok. Doteraz iPhone predstavovali len dvaja ľudia. Bol to Steve Jobs a Tim Cook. Možno by si to ani nebol povedal, ale Tim Cook ich za svoje pôsobenie na poste generálneho riaditeľa stihol predstaviť viac, ako samotný Jobs, ktorý s myšlienkou iPhonu prišiel.

Pokiaľ by sme išli pekne po poriadku, Steve Jobs stál za iPhonom 2G, ktorý predstavil ešte v roku 2007. Ďalším na rade bol v roku 2008 iPhone s vynoveným dizajnom a to model 3G, ktorý mal na svojej zadnej strane plast. V roku 2009 prišiel na scénu iPhone 3GS, ktorý mal taktiež veľmi veľa revolučných funkcií a v roku 2010 potom iPhone 4. Steve teda predstavil len 4 zariadenia.

Tim Cook nastúpil do svojej funkcie v roku 2011. Práve počas tohto roka predstavil iPhone 4S o rok neskôr to bol potom iPhone 5 s väčším displejom a v roku 2013 jeho vylepšená verzia, iPhone 5S. Minulý rok sme mohli vidieť iPhone 6 a iPhone 6 Plus, ktoré dorovnali “Jobsov počet” a nakoniec iPhone 6S a iPhone 6S Plus, ktoré ho prekonali. Otázne je však to, ako by iPhone vyzeral, keby Jobs stále žil. To sa ale nikdy nedozvieme.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here