Dnes sme sa rozhodli napísať komentár na tému tohtoročných iPhonov. Ako iste viete, predaje minuloročných verzií boli slabšie a tento rok Apple plánuje predaj až 75 miliónov kusov. Preto ostáva na mieste položiť si otázku “Ako?”. Pripravili sme pre vás komentár na tému Bude iPhone 11 lacnejší? (O tom koľko môže stáť na obrázku č.4)

1Minuloročné modely to prestrelili

Komentár: Bude iPhone 11 lacnejší? – svetapple.sk

Minulý rok sa ľudia o nové iPhony XS a XS Max netrhali. Dôvodom bola zbytočne prestrelená cenovka. Pokiaľ ste chceli alebo stále chcete menší model s 5.8″ OLED displejom, bude vás to stáť 1149€ so základným 64GB úložiskom a neuveriteľných 1549€ s 512GB úložiskom. Cena je síce jedna vec ale toto zariadenie určite až takú prídavnú hodnotu (napríklad oproti iPhonu XR alebo iPhonu X z predminulého roka nemá).

Pokiaľ by ste chceli siahnuť po ešte väčšom produkte, je tu pre vás iPhone XS Max so 6,5″ OLED displejom. Ten štartuje na 1249€ so 64GB úložiskom a končí na 1649€ s 512GB úložiskom. Reči o tom, že firma Apple je drahšia, luxusnejšia atď… sú v tomto prípade absolútne bezpredmetné. S cenou to kompetentní prehnali a to nie málo. Za sumu, za ktorú človek zakúpi iPhone dnes môžete mať lepšie vybavený MacBook. Používateľ si preto veľmi dobre rozmyslí, či ho naozaj chce.

Jediný model, ktorý mal akú takú cenovú politiku bol iPhone XR. Jeho displej 6,1 síce neponúka displej s technológiou OLED ale len LCD avšak už ponúka edge-to-edge. Jeho súčasťou je samozrejme aj Face ID. Za 64GB verziu používatelia platia 849€, no a za vrcholnú (v tomto prípade “len”) 256GB verziu 1019€. Je to teda neporovnateľne lacnejší produkt so skoro všetkými funkciami jeho drahšie brata. Preto je taký populárny. 300€ oproti iPhonu XS a 400€ oproti modelu XS Max je jednoducho veľký rozdiel.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here