Apple malo počas minulého roka nemalé problémy s predajom svojich iPhonov. Pravdepodobne prevažne vysoká cena robili zo zariadení nedostupný produkt a ľudia ich jednoducho nekupovali. Tento rok by sa to ale mohlo zmeniť. Apple plánuje predať 75 miliónov iPhonov

Apple plánuje predať 75 miliónov iPhonov

Pre niektoré firmy celoživotná a nedosiahnuteľná výzva, pre tú jablkovú len návrat na starú koľaj. Minulý rok zažila firma veľké finančné straty po tom, čo jej zariadenia ľudia jednoducho nekupovali.

Práve iPhone XR jasne stanovil, aká je ideálna cena za smartfón v roku 2019. V USA má 48% podiel zo všetkých predaných iPhonov, zatiaľ čo vlajkové lode XS a XS Max len asi 19%. Je to neporovnateľný rozdiel a Apple bude na tento segment útočiť zas.

iPhone XI (2019) a fotorealistické rendery. - svetapple.sk
Apple plánuje predať 75 miliónov iPhonov – svetapple.sk

Nevieme síce ako ale podľa prvých informácii z dodávateľského reťazca spoločnosť plánuje počas druhej polovice tohto roka vyprodukovať až 75 miliónov iPhonov. Aby sa však plán naplnil, pripravené musia byť predovšetkým dodávateľské reťazce, ktoré vyrábajú komponenty pre tieto produkty. No a práve tie prostredníctvom zdroja prezradili informáciu o približných plánoch.

Môže to byť realita

No a hoci po prvých renderoch a snímkach používatelia vyjadrili skôr negatívny názor na budúcu generáciu iPhonu, už teraz zrejme vedia, že budú medzi prvými, ktorí si ho kúpia. Odhaduje to tak aj analytik Ming-Chi Kuo, ktorý pracuje pre spoločnosť KGI. Jeho odhady skončili tiež na čísle 75 miliónov. Na to aby sa to ale Applu podarilo, bude musieť niečo zmeniť.

Ideálne by bolo, keby firma zmenila cenovú politiku avšak k predajom môže dopomôcť aj jednoducho fakt, že ľudia budú chcieť prejsť zo starších zariadení na modernejší edge-to-edge displej v cykluse po 3 rokoch. iPhone X je tu druhý rok a to ešte nemusí byť motivácia na zmenu. Uvidíme ako sa bude teda Applu dariť a firme budeme držať palce.

iPhone XR 2 na mimoriadne realistických záberoch. - svetapple.sk
iPhone XR 2 na mimoriadne realistických záberoch. – svetapple.sk

zdroj: macrumors

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here