Spoločnosť Apple nám už niekoľkokrát vyvrátila, že by sa snažila o kombináciu iPadu a MacBooku. Napriek tomu, táto kombinácia je veľmi žiadaná, hlavne pri väčších iPadoch Pro. Ten by mohol teoreticky aj nahradiť najlacnejšie MacBooky. Dnes sa pozrieme na koncept, ako by takéto zariadenie mohlo vyzerať, aj s prípadný názvom AppleBook.

Problém s predajom iPadov

iPad má veľký problém so svojimi predajmi. Apple síce tlačí na to, aby zariadenia čo najviac inovoval každý jeden rok a ponúkol čo najviac za čo najlepšiu cenovku (aj keď tá je stále niekde inde oproti konkurencií), no očividne to úplne tak nestačí a ľudia o tablety skrátka strácajú záujem. Určite sa pýtaš, prečo je to tak. Odpoveď nájdeš v našom článku: Prečo sa súčasné iPady nepredávajú? Je to nuda!

- Reklama -

Kombinácia iPad/MacBook

Apple už niekoľkokrát uviedlo, že nemieni predstaviť dotykový MacBook, respektíve produkt, ktorý by bol kombináciou iPadu a MacBooku. Avšak užívatelia si už dlho niečo podobné od Applu želajú, pretože iPad Pro, ktorý by podľa spoločnosti mal nahradiť najlacnejší MacBook, sa ani zďaleka MacBooku nevyrovná, a to hlavné kvôli absencii systému macOS. Takýto produkt by mal pravdepodobne iOS, prípadne nejaký custom OS založený na ňom aj trochu poupravený. Uvidíme, ale je to nepravdepodobné, čo by iPad ale reálne mohol ponúknuť sa dočítaš v tomto článku.

Koncepty

Napriek tomu sa nám ho dizajnéri z SCAVidsHD  rozhodli ukázať. Vytvorili totiž zaujímavý koncept, ktorý ukazuje akýsi MacBook, ktorý ponúka dotykovú obrazovku, ktorú môžete ľahko položiť a začať ho používať ako iPad. Koncept vychádza z najnovšieho MacBooku Pro a iPadu Pro. Nápad je to určite zaujímavý a koncept prepracovaný, ale otázkou je, či aj zo strany Apple uskutočniteľný. Nižšie nájdeš hneď 2 videá, ktoré ti takýto koncept priblížia možno o trochu bližšie.

Páčila by sa ti takáto kombinácia iPad/MacBook, alebo skôr nie ?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]