Apple tlačí na to, aby zariadenia iPad čo najviac inovoval každý jeden rok a ponúkol čo najviac za čo najlepšiu cenovku (aj keď tá je stále niekde inde oproti konkurencií). Bohužiaľ, aj napriek tomu, podľa štatistík oň ľudia strácajú záujem. V tomto článku ti ale ukážeme, kedy a aké iPady podľa analytikov môžeme očakávať.

3 iPady

Po správe o 3 nových iPadoch zo začiatku októbra sa správa od analytikov z Barclays, ktorá tiež hovorí o 3 nových iPadoch, nezhoduje v dĺžkach uhlopriečok displejov nových iPadov. Nové iPady vraj budú predstavené v marci a pôjde o aktualizované 9,7 „a 12,9“ iPady Pro, a tiež o nový iPad, ktorý by mal byť bez rámčekov.

- Reklama -

ipad_lineup_2016_sides

Nový iPad bez rámčekov

Na základe analytikov by nový iPad mohol priniesť verziu bez rámčekov a takisto podobne by tomu mohlo byť aj  u iPhonu 8. Nový iPad by mal mať uhlopriečku displeja predĺženú na na 10,9″. Tento nový kus by ale vďaka odstráneniu rámčekov (iba po stranách) mal zachovať proporcie 9,7″ iPadu.

Silnejšie procesory

Všetky modely dostanú pravdepodobne silnejší a úspornejšie SoC Apple A10 Fusion. Zvýšenie RAM zrejme nie je až tak žiadané, pre vyladenosť softvéru a jeho celkovú šttruktúru v podstate ani nie je nutné. Všetky iPady Pro by sa tak mali líšiť iba veľkosťou displeja.

a10-fusion

3,5 mm audio jack

Podľa analytikov by ani jeden iPad nemal prísť o 3,5 mm audio jack konektor. Podľa našej redakcie táto skutočnosť ale nebude splnená a s najväčšiou pravdepodobnosťou tento konektor zmizne. Apple takýmto krokom podporí len samého seba a silu svojho ekosystému, pretože sluchadla z iPhone s Lightning konektorom budú kompatibilné na iPad a to samozrejme platí aj opačne. Tatkiež sa dá očakávať tento krok, kvôli smerovaniu Apple k „bezdrôtovosti“.

Home Button

O osude mechanického tlačidla sa Macotakara nezmieňuje, ale opäť sa podľa našej redakcie dá očakávať podobný krok, ako v prípade iPhone 7. To znamená, že mechanické tlačidlo podľa nás zmizne. Pretože napríklad pri senzore otlačkov prstov Apple okamžite prinieslo túto technológiu aj na iPad. Preto nevidíme dôvod, prečo by tak neurobil aj teraz.

Očakávaný dátum

Podľa blogu Mac Otakara Apple predstaví tri nové iPady Pro na jar roku 2017. Apple by v tomto období mohlo predstaviť  7,9″ 10,1″ a 12,9″  modely.

Tieto prognózy ohľadom iPadov sú samozrejme zatiaľ len hrubým odhadom toho, čo by malo Apple priniesť. Môže tiež prekvapiť a nepredstaviť nové iPady vôbec. Taktiež by mohlo priniesť niečo revolučné, čo by iPad-y opäť zpopulárnilo.

http-%2f%2fa-amz-mshcdn-com%2fwp-content%2fuploads%2f2015%2f11%2f110915-ipad-pro-no-watermark-4

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk