V poslednej dobe sme nevideli žiadnu inováciu v oblasti iPodov. Jediné, čo sa posledných dňoch stalo, bolo pridanie 16 GB verzie do iPodu Touch a ukončenie predaja iPodu Classic! Prestáva už Apple nadobro s iPodmi?

Ukončenie predaja iPodu Classic

Aj napriek tomu, že to doposiaľ nebolo nijako „extra“ avizované, Apple definitívne ukončil predaj svojho, hádam najlegendárnejšieho iPodu Classic. Stalo sa tak po tom, ako aktualizoval svoje oficiálne internetové stránky. Pokiaľ sa totiž dostanete do Apple Store, internetového obchodu, iPod Classic tam už nenájdete! Samozrejme už bolo aj načase, vzhľadom na to, že posledná generácia bola naposledy updatovaná pred piatimi rokmi. Ako posledné zariadenie zo zoznamu, totiž disponuje 30 pinovým konektorom, 160 GB otočným diskom a klasickým okrúhlym ovládačom.

ipod_classic_both
iPod Classic končí – svetapple.sk

Končí Apple s vývojom iPodov

Apple v roku 2001 predstavil súčasne asi jeden z najlegendárnejších hudobných prehrávačov vôbec. Predstavil iPod. Hudobný prehrávač, do ktorého sa zmestí až 1000 skladieb. Na tú dobu to bol naozaj revolučný produkt, ktorý čiastočne zmenil hudobný priemysel. Každý, kto aspoň z časti pozná Jablkovú spoločnosť a sleduje dianie v nej, si mohol všimnúť, že v poslednej dobe, už nevenuje hudobným prehrávačom iPod takú pozornosť, ako tomu bolo v minulosti. Veď naposledy boli vylepšené v roku 2012 po boku iPhonu 5. Podľa všetkého sa teda zdá, že iPod je pre Apple iba okrajový produkt, a už mu neplánuje venovať takú pozornosť. Môžme sa teda pravdepodobne tešiť, že nám Apple predsa len predstaví nové generácie, no pravdepodobne budú len mierne vylepšené a postupne zaniknú. Veď, kto by si kupoval hudobný prehrávač, keď ho má vo svojom iPhone či iPade. Navyše Apple predstavilo aj hodinky Apple Watch, na ktorých sa dá tiež prehrávať hudba!

2010-iphone-ipod-ipad
Až najbližšie mesiace, či dokonca roky ukážu, či Apple bude pokračovať vo vývoji svojich iPodov! svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.