Tim Cook dnes v rámci prezentácie výsledkov za Q3 2019 prišiel so zaujímavou informáciou. Apple prostredníctvom Apple Card predstaví nový predajný program – iPhone „zadarmo“.

iPhone „zadarmo“ priamo od Apple

Nemáš zrovna dnes na nový iPhone, no rád by si si jeden kúsok domov doniesol? Žiadny problém! Takto bude onedlho Apple prezentovať svoj nový predajný program.

Jedná sa v podstate o bezúročnú pôžičku na nové zariadenie, pokiaľ ho zákazník zaplatí prostredníctvom Apple Card. Fungovať to bude tak, že si zariadenie objednáš a máš maximálne 24 mesiacov na to, aby si ho zaplatil.

To všetko dokonca bez úrokov, nakoľko Tim Cook vyhlásil, že aj pri využití tohoto programu zaplatíš len kúpnu cenu svojho zariadenia. Zákazníci disponujúci Apple Card si teda nebudú musieť brať pôžičky – „požičia im priamo Apple“.

Apple Card zažíva obrovský úspech. - svetapple.sk
Apple Card zažíva obrovský úspech. – svetapple.sk

Zdá sa ti to ako sen už teraz? Tak vedz, že za túto transakciu dokonca majiteľ kreditky od Apple získa ešte aj 3% cashback tak, ako pri iných transakciách. Pri súčasných cenách iPhonov je to teda cca 40€. Pekný príspevok na nový kryt nie?

V našich končinách v nedohľadne

Ak si pozorne čítal, mohol si sa dozvedieť, že transakcia musí prebehnúť prostredníctvom Apple Card. No a háčik je, že túto kreditnú kartu Apple prevádzkuje výhradne v USA v spolupráci s bankou Goldman Sachs. Tim Cook tiež spomenul, že v USA by služba mala byť dostupná ešte „tento rok“, takže to bude čoskoro.

Pokiaľ však Apple neuzavrie zmluvy aj s bankami pôsobiacimi v Európe a na našom trhu, karty a služby sa nedočkáme. Predpokladáme teda, že ak karta niekedy príde, bude to podobný proces ako príchod Apple Pay do našich končín.

Využil by si takúto službu alebo si myslíš, že je to zbytočná ponuka pre ľudí, ktorí žijú svoj život výhradne na dlh? Oceníme tvoj názor v komentároch.

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.