V súčasnej dobe je možné ozaj všetko. Ľudia milujú, keď si môžu zakúpiť nejaké nové produkty. Okrem toho, že ak ide o produkty spoločnosti Apple a dobre vyzerajú, okrem vizuálneho vnemu prichádza aj pachový. Každé zariadenie vonia prvých pár dní výrobnou novotou. Je to vlastne rovnaký pach, ako keď si človek sadne do nového auta. Niekedy je to ale príliš drahé, aby sme si mohli takúto vôňu vychutnať. No a keďže každý problém tu je na to, aby sa riešil, objavil sa na trhu tento zvláštny produkt.

Vôňa nového Macu

Ak už si všetky svoje peniaze minul a neostalo ti na nákup nového Apple produktu, môžeš si kúpiť aspoň vôňu, ktorá ti tvoj Apple produkt priblíži. Nie, nerobíme si srandu, dnes sa na internete objavil istý projekt, ktorý ukazuje sviečku vyrobenú zo sójového vosku. Táto sviečka by mala tvojim čuchovým bunkám pripomenúť rovnaký pocit, ktorý zažívaš, keď rozbaľuješ nejaké nové Apple zariadenie. Na štítku sviečky stojí nápis „New Mac“, každému je teda jasné, čo sa pod takýmto názvom snažil autor naznačiť.

- Reklama -

Sviečka je vyrobená zo 100% sójového vosku. Jej cena nie je ani zďaleka nízka. Autori si za ňu nemajú problém vypýtať $24, no na druhú stranu, tento produkt má jednu obrovskú výhodu. Je netradičný a ľudia milujú netradičné veci. Sviečka, ktorá ti bude po zapálení voniať ako nový počítač Mac je doslova výnimočná, nikde inde niečo podobné nezoženieš. Ak by ťa zaujímalo, koľko hodín si budeš môcť vychutnávať vôňu nového Macu v kuse, výrobca udáva údaj 45-55 hodín. To je celkom dlhá doba. Navyše, sviečku nemusíš mať zapálenú v jednom kuse. Znamená to, že vôňu nového Macu si pri občasnom zapálení budeš môcť vychutnávať možno aj niekoľko mesiacov.

New Mac - svetapple.sk

Možno tú vysokú cenovku zníži ešte aj fakt, že nejde o produkt, ktorý by bol vyrábaný v nejakej továrni. Je to ručne vyrábaná sviečka! Hoci je to možno pre niekoho zbytočnosť, ktorá neprinesie nič užitočné, z môjho pohľadu ide o geniálny nápad. Aj keď by som sa po takejto hlúposti roztrhať asi nešiel, od dnes patrí na môj zoznam prianí.

Je to doslova dokonalá hlúposť a to my ľudia milujeme. Stačí sa pozrieť na niektoré maličkosti od Apple, ako napríklad iPod Nano. Ten je síce drahý a iPod máme aj v iPhone, ale jednoducho si ho kúpime, pretože je to niečo, po čom túžime. Táto sviečka vzbudzuje u nás podobný obdiv. Je to fajn nápad, čo si myslíš ty?

New Mac - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.