Dlhé roky sa hovorí o tom, že spoločnosť Apple chystá svoj prvý skladací smartfón. Smutné je však to, že podľa odhadov si na toto zariadenie počkáme ešte niekoľko rokov a tak pokiaľ chcete okúsiť túto modernú technológiu, musíte si vyskúšať riešenie od spoločnosti Samsung. Model Galaxy Z Flip4 je na trhu už nejaký ten piatok a preto ho teraz po zľave môžete kúpiť za fantastickú cenu.

Zariadenie má v otvorenom stave k dispozícii veľký, až 6,7″ AMOLED displej s vysokým rozlíšením 2640 × 1080 a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. Používatelia sa tiež môžu tešiť na výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 s 8-jadrami či 8 GB RAM. Toto všetko je ideálny hardvér na bežné, ale aj náročnejšie úlohy. 

To čo vás príjemne prekvapí na tomto smartfóne je najmä cena. Skladačka od Samsungu sa v čase uvedenia na trh predávala za 1 099 €. Dnes ju však po kliknutí na tento odkaz kúpite od 630 €, vďaka čomu na nej brutálne ušetríte.

Samsung Galaxy Z Flip4
Zdroj: Unsplash / Jonas Leupe

Trojročný iPhone 12 je len o málo lacnejší 

Za podobné peniaze sa len tak pre predstavu predáva iPhone 12 z roku 2020. Apple tento telefón stále ponúka za 799 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete od 590 € v základnej 64 GB verzii. Je to len o 40 € menej a získate pri tom oveľa nudnejší produkt. So skladačkou to predsa len môže byť väčšia zábava, aj keď má operačný systém Android. Z Flip4 má tiež väčšiu, až 128 GB základnú pamäť.  

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / David Grandmougin

Samsung Galaxy Z Flip4 ponúka zadný fotoaparát (f/1.8) s optickým zoomom a rozlíšením 12 Mpx. Rovnako je tu aj obľúbený ultraširokouhlý objaktív s 12 Mpx (F/2.2) a v neposlednom rade predný fotoaparát s rozlíšením 10 Mpx. Samsung pri svojej skladačke používa aj optickú stabilizáciu obrazu, GPS, podporu pre 5G, USB-C či zvýšenú odolnosť voči vode vďaka norme IPX8. 

V telefóne sa tiež nachádza 3 700 mAh akumulátor, podpora 25 W rýchleho nabíjania cez kábel, 10 W rýchleho nabíjania pomocou Qi podložky či 4,5 W reverzného nabíjania. Netvrdíme, že si ho musíte skúsiť, no ak chcete otestovať život so skladacím smartfónom, toto je zrejme tá najlacnejšia a najdostupnejšia možnosť, akú si môžete vybrať. Rozhodnutie nechávame samozrejme na vás.

Samsung Galaxy Z Flip 4 v zloženom a rozloženom stave
Zdroj: NotebookCheck
Prečítajte si tiež  Nový kábel od Apple je mimoriadne drahý. Cieľovej skupine to ale prekážať nebude
Môže ťa zaujímať
- Reklama -