Budúcnosť nám evidentne praje. Apple má dnes v ponuke dokonalý iPad Pro, ktorý je však drahý, no a potom oveľa dostupnejší iPad Air s 10,5″ displejom, ktorý má žiaľ zastaralý dizajn. Chýba nám tu akýsi medzistupeň. Jablková spoločnosť ho však doplní ešte dnes. iPad Air 2020 môže dostať až 11″ displej s Touch ID!

Nový iPad Air môže mať až 11″ displej

Ešte včera sme vás informovali o tom, že budúci iPad Air príde s veľkými zmenami. Dnes nám tieto správy potvrdil a doplnil renomovaný japonský magazín, Mac Otakara. Podľa všetkého by sme sa mali dočkať tabletu s úplne novým dizajnom, 11″ obrazovkou s vysokým rozlíšením, výkonným procesorom a v neposlednom rade senzorom otlačkov prstov priamo v displeji.

Samotný tablet by mohol začínať už na hranici 500-600€, čo je výrazne menej ako si Apple pýta za špičkový iPad Pro. No a hoci by nemal jeho schopnosti a technológie, ako napríklad Face ID a LiDAR skener, aj tak by bol absolútne geniálny pre bežného spotrebiteľa. Apple sa tu momentálne snaží zakomponovať displej (skoro) bez rámčekov, ktorý poskytne len jeden malý výrez a to pre prednú kameru.

Ako sme už uviedli, na odomykanie bude slúžiť otlačok prsta priamo na zobrazovacej jednotke, čo je úplne super. V dnešnej dobe s rúškami, by sme dokonca túto technológiu privítali oveľa skôr ako Face ID. Objektívne však musíme podotknúť, že súčasný stav je „dúfajme“ len dočasný a život sa po čase opäť vráti do normálu.

Ďalšie detaily o novom iPade nepoznáme. Budeme si musieť na ne ešte chvíľu počkať. Môžeme však očakávať, že sem Apple pridá procesor (minimálne) A13 Bionic a 4 GB RAM. Predstavenie prebehne niekedy v druhej polovici 2020. Tešíte sa?

Nový iPad Air môže mať až 11" displej
Nový iPad Air môže mať až 11″ displej – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple Watch SE 2023 kúpite v zľave za super cenu. Je to skvelý štart do sveta hodiniek od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.