Apple Music je úplne nová hudobná streamovacia služba spoločnosti Apple, ktorá vystrelila približne dva mesiace dozadu a už dnes si ju pochvaľuje viac ako 10 000 000 používateľov. Je to jednoducho vynikajúca vec za vynikajúcu cenu. Avšak má jeden veľmi zásadný problém, ktorý žiaľ radí v našich očiach celú službu za Spotify či Tidal!

Kvalita hudby

Apple Music je určite vynikajúca vec a za tie peniaze nosiť vo vrecku prakticky všetku hudbu z celého sveta je to neuveriteľne výhodné, čo určite vyhovuje masám. Hudbu počúvajú predovšetkým cez svoje EarPods na iPhone či iPade a viac neriešia. Jednoducho si človek pustí to, na čo má náladu a tým to pre neho hasne.

Na svete sa však nachádzajú aj jedinci ako ja, ktorí si jednoducho cenia kvalitnú hudbu a na jej počúvanie nepoužívajú len EarPods za 30 eur, ale aj omnoho drahšie a kvalitnejšie slúchadlá. No a tu nastáva celý ten problém.

Práve na takýchto slúchadlách sa hudba cez streamovaciu službu počúva omnoho horšie, nakoľko je jej kvalita výrazne nižšia ako napríklad na Spotify.

Kým Apple Music streamuje na rýchlosti 256 kbps, Spotify to dokáže až pri rýchlosti 320 kbps a aj keď sa to zdá ako pomerne malý rozdiel, skutočne ho je počuť.

Prečítaj si tiež: Apple pohrozil Tidalu, dôvodom je Drake!

Pri niektorých songoch na kvalitnejších slúchadlách, ktoré sú prehrávané cez stream v Apple Music, má totiž človek pocit, že mu v slúchadlách jemne šuští a taktiež počuje nepríjemné pukanie.

Nič podobné pri rovnakých songoch nie je počuť ani na Spotify a ani na Tidale, ktorý je však určený práve pre náročných poslucháčov a hudbu streamuje v tej najvyššej možnej kvalite. Pokiaľ teda aj ty chceš počúvať hudbu v najvyššej kvalite, voľ radšej Tidal či Spotify, kde je možné nastaviť až 320 kbps!

Prečítajte si tiež  Apple Music pre študentov o 50% lacnejšie?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.