Pokiaľ si dostatočne šikovný a dokázal si sa presadiť, nemusíš predávať žiaden tovar ale napríklad sám seba. Takýmto príkladom je určite aj americký rapper Drake, ktorý v súčasnosti patrí medzi elitu rapperov celosvetovej scény. Apple sa rozhodlo, že Drake bude vhodným kandidátom na miesto maskota novej hudobnej služby Apple Music a tak mu dopredu zaplatilo 19 000 000$. Čo však čert nechcel? Drake chcel “spolupracovať” s Tidalom!

Drake

Myslím si, že akákoľvek spoločnosť na svete by chcela, aby jej produkty predstavoval Drake. Apple Music je jednoznačne takým produktom, ktorý si predstavenie za účasti tohto hudobného talentu zaslúži a tak Apple zaplatilo takmer 19 000 000$ za to, aby Drake vystupoval na Keynote a spolupracoval iným spôsobom napríklad na Beats1 rádiu. Prednedávnom však nastal jednej naozaj veľký problém. Drake mal vystupovať po boku Lila Wayna a Jay-Z-ho na charitatívnej ackii, ktorá mala pomôcť deťom, ktoré prežili hurikán Katrina a žiaľ prišli aj k nejakým zraneniam.

- Reklama -

Lil Wayn a Jay-Z sú práve osoby, ktoré stoja za službou Tidal a celý tento charitatívny koncert mal byť streamovaný práve cez Tidal. Niet teda divu, že Apple mal problém s Drakovým vystúpením. Znie to možno trošku “drsne” vzhľadom na to, že išlo o charitu, ale charita necharita, pokiaľ niekto niekomu dá 19 miliónov amerických dolárov, nemôže sa čudovať, že je potom nahnevaný. Práve preto Apple vyhlásilo, že pokiaľ Drake vystúpi na živom prenose z tejto akcie, tak bude žalovať Tidal o 20 000 000$ amerických dolárov a s Drakom okamžite vypovie zmluvu.

Prečítaj si tiež: Pozri si prvý oficiálny plagát k filmu Steve Jobs!

A ako to celé dopadlo? Charitatívny koncert sa nakoniec odohral, no Apple nemuselo nikoho žalovať a ani s nikým ukončovať dopredu stanovenú dohodu. Tidal sa totiž rozhodol celý videostream zrušiť a tak Drake nevystupoval na videu, v ktorom vystupovať nemal.

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here