Bezdrôtové slúchadlá sú globálnym trendom posledných mesiacov. Ani sa tomu nečudujeme. Používať kábliky už jednoducho nie je „cool“. Apple sa teda môže radovať. Predáva desiatky miliónov AirPods ročne a záujem narastá. Aj preto by sme sa mali čoskoro dočkať akejsi lacnejšej verzie modelu „Pro“. Dostupná budú ale neskôr, ako sa očakávalo.

Lacnejšie AirPods Pro prídu na trh neskôr, ako sa očakávalo.

Len pred niekoľkými dňami sme sa dozvedeli vynikajúcu správu. Apple pripravuje nové AirPods, ktoré budú vychádzať zo špičkovej verzie Pro ale ponúknu vábivejšiu cenovku. Dôvodom bude možné odstránenie technológie aktívnej redukcie šumov a zvukov. To zníži výrobné náklady. Zariadenie ale ponúkne kvalitnejšie prehrávanie hudby ako klasické AirPods a tiež systém „štupľov“.

Tieto informácie znejú veľmi dobre. Dokonca to vyzeralo tak, že sa podobného produktu dočkáme už na budúci mesiac. To sa však napokon nestane. Najnovšie správy od DigiTimes hovoria o tom, že lacnejšia verzia AirPods Pro nestihne byť predstavená v Q1 2020. Sú to samozrejme len dohady. Na druhú stranu práve DigiTimes patrí v poslednej dobe medzi najpresnejších leakerov s veľmi dobrými zdrojmi. Tie sú priamo z dodávateľských reťazcov, kde sa výrobky produkujú.

Koronavírus môže ohroziť výrobu AirPods Pro!
Lacnejšie AirPods Pro prídu na trh neskôr, ako sa očakávalo.

Na miesto Q1 2020 bude predstavenie presunuté na Q2 2020, teda mesiace apríl-jún. Je teoreticky možné, že ich uvidíme priamo na WWDC. Donedávna nebolo zvykom, aby Apple na vývojárskej konferencii predstavovalo nejaké svoje produkty.

To sa v posledných rokoch zmenilo a lacnejšie AirPods by nám tu dávali zmysel. Ak sa ku vám dostala správa z minulého týždňa o lacnejších AirPods Pro (Lite) a mali by ste o takýto model potencionálny záujem, budete si musieť žiaľ ešte počkať. O tom, že ich firma predstaví hovorí aj jej ambícia, že chce tento rok predať 100 000 kusov AirPods. To či sa to podarí je samozrejme otázne. My ale nateraz držíme palce!

AirPods Pro. Super produkt ale zatiaľ ma nepresvedčil.
Lacnejšie AirPods Pro prídu na trh neskôr, ako sa očakávalo.
Prečítajte si tiež  HomePod s plnohodnotným displejom je možno na ceste: Unikli fotografie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.