Apple má v súčasnosti najlepšie zariadenia na natáčanie videa na svete. iPhone 11 a iPhone 11 Pro sú v tomto smere ďaleko popredu. Známa speváčka Lady Gaga sa opäť vracia ku svojej hudobnej kariére. Pri upútavke na klip „Stupid Love“ naznačila, že všetko bolo natočené na iPhone. Nezistíte to!

Lady Gaga natočila klip na iPhone.

Známa americká speváčka sa vracia ku hudbe. Na svojom Twitter účte preto ešte včera zverejnila krátku, minútovú upútavku na videoklip „Stupid Love“, ktorá je sprevádzaná hashtagom #ShotOniPhone.

Samozrejme, každý vie, čo to asi znamená. Nové video malo premiéru dnes a vy si ho môžete pozrieť v tomto článku nižšie. Spracovanie je na maximálne vysokej úrovni, takže to nevyzerá, že bol klip natočený na smartfón, ktorý momentálne nosíte vo vrecku možno aj vy.

V súčasnosti sa jedná o úplne prvý sólový singel, ktorý táto speváčka vydala od roku 2017. Posledný album Joanne bol vydaný v roku 2016. V novom videoklipe nie je priamo spomenuté, že je natočený na iPhone.

Lady Gaga natočila klip na iPhone.
Lady Gaga natočila klip na iPhone.

Pokiaľ si ale na YouTube otvorte popis, tak uvidíte, že sa tu uvádza konkrétne model iPhone 11 Pro. Je veľmi pravdepodobné, že sa čoskoro dočkáme aj „behind the scenes“ záberov, ktoré budú zverejnené v rámci reklamy spoločnosťou Apple.

Nie je to prvý takýto projekt, do ktorého sa kompetentní s novými zariadeniami za posledné mesiace pustili. Spomenúť by sme mohli aj videoklip Seleny Gomez, ktorý vyšiel ešte počas minulého roka.

Apple tu tiež použilo svoju techniku a výsledky boli absolútne nádherné. Uvidíme, či budú v Cupertine v tejto snahe pokračovať aj v spolupráci s inými umelcami. Pre firmu je to perfektný nástroj komunikácie so zákazníkom. Ľudia majú radi videoklipy, ale zvyčajne ich nezaujíma, na čo boli natočené. Pokiaľ to bol ale iPhone (alebo povedzme úplne iný smartfón) už tu určitý záujem vznik.á..

Prečítajte si tiež  iPhone 12 dostane špičkové fotoaparáty. Zachytia viac svetla vďaka väčším senzorom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.