Selena Gomez je známa americká speváčka, ktorá sa v spolupráci so spoločnosťou Apple rozhodla urobiť veľmi dobrú reklamu novému iPhonu. Všetci vieme, že medzi jeho hlavné výsady patrí práve kamera. 3 objektívy a špičkový obraz sa dá využiť aj pri profesionálnej tvorbe. Selena Gomez má celý videoklip natočený na iPhone.

Selena Gomez má celý videoklip natočený na iPhone. Stoja za tím profesionáli.

Selena Gomez má celý videoklip natočený na iPhone. Stoja za tím profesionáli.

Samozrejme, jedna stránka mince hovorí o tom aký kvalitný má nový iPhone fotoaparát/kameru. Na druhej strane sa ale musíme pozrieť aj na to, ako s týmto fotoaparátom/kamerou vieme zaobchádzať.

Hoci vyzerá videoklip, ako by bol natočený pomocou profesionálneho príslušenstva, nie je to tak. Postačil na to iPhone 11 Pro. Ten síce vôbec nie je lacným zariadením avšak jeho kamera určite nie je určená na to aby si s ňou svetové hviezdy natáčali videoklipy. Kamera v telefóne sa jednoducho nemôže vyrovnávať profi-nástrojom, ktoré využívajú produkčné firmy.

Na druhej strane sa ale v tomto konkrétnom prípade ukazuje, že keď sa chce dá sa všetko. Selenu bolo v prvom rade potrebné kvalitne nasvietiť. Potom už len zobrať kvalitný statív, dať videu myšlienku a je to. Pokiaľ si klip pozriete a nebudete myslieť na to, že je natočený na iPhone, nemáte šancu zistiť to.

Je jednoducho prepracovaný do posledného detailu a produkčný tím tak ako aj nový iPhone 11 Pro si spoločne odviedli fantastickú robotu. Pre jablkovú spoločnosť potom už hádam ani nie je lepšej reklamy. Na firemnom YouTube kanáli dokonca pribudlo video s minútovou ukážkou klipu. Za jediný deň má až 833 000 pozretí a toto číslo neustále narastá.

Selena je na tom ešte lepšie. Za 2 dni získal videoklip neuveriteľných 24 miliónov pozretí a to je zaradené na prvom mieste v kategórii trendy. Suma sumárom, pre Apple asi nemôže byť ani lepšia reklama ako tá, ktorá ukazuje jeho produkty v praktickom využití odpromované svetovými hviezdami. Akým máte na video názor vy? Spoznali by ste, že bolo natočené na iPhone alebo nie?

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here