Na svete poznáme rôzne druhy fotografov. Sú takí, ktorí sa napríklad zaoberajú fotením svadieb, sú takí, ktorí fotia profesionálne portréty či akty, no a potom sú taký ktorý fotia mestá. Do poslednej skupiny patrí aj fotografi Jason Hawkes, ktorý to robí možno trošku netradičným spôsobom. Nakláňa sa z helikoptéry aby získal tie najlepšie zábery! 

Letecký fotograf

V dnešnej dobe dronov je možno pre niekoho prekvapením, že podobné povolanie stále existuje. Malá helikoptéra totižto dokáže urobiť nádherné fotky, ktoré môžu mať pri troche snahy aj profesionálne využitie. Stačí aby sa dostala do správnych rúk. Ten, kto ale držal fotoaparát v ruke a videl výsledok dronov určite vie, že tento “špecializovaný robot” nedokáže dosiahnuť taký výsledok ako ľudské oko spolu so správnou technikou. Pre takýchto ľudí existuje povolanie známe ako letecký fotograf a jedným z takých ľudí je aj Jason Hawkes, ktorý sa konkrétne zameriava na metropolu Londýn.

- Reklama -

Akonáhle narazíte na jeho blog určite vám bude hneď jasné, že sa nejedná o žiadneho amatéra ale naozaj profesionála, ktorý svoju prácu berie vážne a zodpovedne. Na to ale potrebuje správnu techniku a tá v prípade fotografov nie je len o správnej zrkadlovke či objektíve. Mnohé fotky totižto ani po odfotení nevyhovujú kvalitám či kritériám samotného autora Pokračuje sa teda následnou editáciou fotiek v počítači. Jason používa najnovší MacBook Pro a nevie si ho vynachváliť (Twitter).

Profesionálna fotografia z dielne tohto fotografa - svetapple.sk
Profesionálna fotografia z dielne tohto fotografa – svetapple.sk

Nie len tak hocijaký MacBook

Keď sme napísali, že profesionálny fotograf potrebuje aj profesionálnu techniku mysleli sme to naozaj vážne. Jason totižto nepoužíva len tak hocijaký MacBook Pro. V jeho rukách sa nachádza mašinka v Top vyhotovení obsahujúca procesor 6 jadorvý procesor Intel i9 s frekvenciou 2.9GHz (režim Turbo až 4.8GHz), 32GB RAM a 4TB SSD s kapacitou 3,2 GB/s. Podobný stroj stojí v USA okolo 6,699$. U nás by ste zaň v prepočte zaplatili asi 5,700€. Ide samozrejme o modelový rad 2018 (teda najnovšiu možnú konfiguráciu). Ako sám napísal:

“Zažil som dnes fantastickú chvíľu počas editácie fotografií na novom 2018 #MacBookuPro. Je rýchlejší ako môj stolný Mac, má 4TB SSD pamäte. Môžem fotiť a dokončiť moje editovanie fotografií ešte skôr ako Ive pristane s helikoptérou na zemi. Neuveriteľné”

Takto sa vyjadril sám fotograf o svojom novom počítači a my s ním súhlasíme. Pre mnohé povolania je práve Mac jasná voľba pretože sa s ním pracuje jednoducho a rýchlo. Netvrdíme, že aj iné počítače nie sú rýchle. Sú ale MacBook má pre nás skrátka svoje čaro. Keď to potvrdí aj niekto, kto ho využíva pri svojom profesionálnom remesle, asi to hovorí naozaj za všetko. Nižšie na fotke môžte vidieť záber (na obrazovke Macu) kde Jason zachytáva Tower Bridge upravený v Lightroome.

Jasonová fotografia, ktorú zverejnil aj na Twitter účte - svetapple.sk
Jasonová fotografia, ktorú zverejnil aj na Twitter účte – svetapple.sk

Zdroj: 9to5mac.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here