Spoločnosť Apple už onedlho ponúkne trhu úplne nové hodinky Apple Watch, o ktorých počúvame prakticky od septembra, kedy nám ich odhalilo na Keynote spolu s novými iPhonmi 6/6 Plus. Vzhľadom na to, že predstavenie sa blíži, je potrebné pripraviť sa na naozaj masovú výrobu a tak Apple dáva dokopy dodávateľov. LG by malo dodávať ohybné displeje!

Naozaj Masová Výroba!

Minulý rok sa po celom svete predalo asi 4,6 milióna inteligentných hodiniek od prestížnych až po neznámych čínskych výrobcov. Toto číslo môže na prvý pohľad vyzerať ako celkom slušné, keďže inteligentné hodinky sú presne tým produktom, bez ktorých síce vieme žiť, no aby bol náš život o čosi zaujímavejší, možno si ich kúpime. Ináč povedané, sú úplne zbytočné, no Apple dokáže robiť zázraky. Medzi tie zázraky patrí aj fakt, že dokáže predať produkt, ktorý by sme inokedy nepotrebovali, no potom, ako ho vyskúšame už bez neho nevieme žiť. Také majú byť aj Apple Watch a analytici odhadujú za prvý rok predaje 26-29 miliónov kusov s tým, že to nebude finálna hranica a budúci rok by sa malo predať ďalších 61 miliónov hodiniek. Apple jednoducho ovládne trh!

LG a displeje

Vzhľadom na to, že sa Apple už pripravuje na výrobu, musí začať dávať dokopy svojich dodávateľov aby mohli pracovať na výrobe komponentov. Medzi nich by mala podľa analytika JJ Parka z JP Morgan patriť aj spoločnosť LG, ktorá bude dodávať ohybné Plastic OLED displeje. Podľa jeho slov si Apple vybralo LG práve kvôli tomu, že sú v súčasnosti s displejmi naozaj ďaleko a dokážu vyrobiť niečo, čo konkurencia nie. Navyše displeje od LG sú omnoho spoľahlivejšie ako od ostatných výrobcov. Pokiaľ by teda skutočne vyrábali displeje pre Apple Watch, znamenalo by to pre LG naozaj obrovské zisky. Najmä za predpokladu, že by sa len za prvý rok predalo 26 miliónov kusov Apple Watch. Samozrejme ešte nič nie je oficiálne a výrobca displejov môže byť niekto úplne  iný. Pravdepodobnosť, že to tak bude je však naozaj minimálna a predpokladá sa, že LG bude naozaj vyrábať displeje do Apple Watch!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – 9to5mac
Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 kúpite za extrémne výhodnú cenu. Má to len jeden malý háčik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.