V posledných rokoch sme si už takpovediac zvykli na to, že spoločnosť Apple razí cestu prehlbovania zmien medzi základnými a Pro verziami naprieč všetkými kategóriami svojich zariadení. Inak to nebude ani v prípade pripravovaného radu iPhone 16. Modely 16 Pro a 16 Pro Max sa totiž dočkajú lepších inovácií, ako základné verzie.

Technologický analytik Jeff Pu dnes informoval, že najnovší mobilný modem od Qualcommu by sa tento rok mal objaviť len v modeloch iPhone 16 Pro a 16 Pro Max. Konkrétne ide o modem Qualcomm Snapdragon X75, ktorý prinesie kvalitnejšie a spoľahlivejšie funkcie pre 5G pripojenie. Užiť si ho teda budú môcť iba tí zákazníci, ktorí zaplatia viac.

Nového 5G modemu sa dočkajú iba modely iPhone 16 Pro 

Pu predpokladá, že bežné modely iPhone 16 a iPhone 16 Plus budú stále používať modem Snapdragon X70. Ten sa momentálne nachádza aj v modeloch iPhone 15.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Toto rozdelenie modemov medzi bežnými a Pro modelmi by znamenalo pre Apple zmenu taktiky aj na poli 5G komponentov. V praxi to však pre zákazníka neprináša žiadne zásadné obmedzenie. Ide skôr o detail.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Twitter / Ice Universe

Modem Snapdragon X75, ktorý bol predstavený vo februári 2023, má vylepšenú agregáciu operátorov a ďalšie technologické vylepšenia pre rýchlejšie prenosy dát cez 5G.

Kombinovaný mmWave a sub-6GHz 5G vysielač modemu zaberie o 25 % menej priestoru na doske plošných spojov a bude mať až o 20 % nižšiu spotrebu energie.

Tento modem podporuje najnovší štandard 5G Advanced, ktorý predstavuje ďalší evolučný krok na ceste k 6G pripojeniu. 5G Advanced bude dokonca obsahovať aj vylepšenia umelej inteligencie a strojového učenia na zvýšenie výkonu 5G.

Qualcomm Snapdragon X75
Zdroj: Qualcomm

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane nové tlačidlo: Apple má hneď 4 prototypy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -