Posledné dni celý internet rieši to, aký škaredý obal to spoločnosť Apple predstavila. Popravde, ani sa nečudujeme, Apple Smart Battery Case nepatrí medzi najkrajšie produkty spoločnosti Apple a mnohí hovoria, že keď si ho človek nasadí na svoj iPhone, zrazu sa z neho stane kvasimodo. Žiaľ, k týmto posmeškom sa pridala aj spoločnosť LG pri predstavení upútavky na svoj nový model V10. 

Obal dostal kritiku

Narážky na nevydarený obal spoločnosti Apple nenechali na seba dlho čakať a prvé posmešky prichádzajú od spoločnosti LG. Vzhľadom na to, ako sa často spoločnosti Apple posmievajú, by sme asi očakávali Samsung, preto je LG tak trošku prekvapením ale to nič nemení na veci.

- Reklama -

Na svojom Twitteri totiž spoločnosť zverejnila upútavku na svoj nový model V10, kde si dovolila použiť aj uštipačnú poznámku na škaredý obal od Apple “Minútu ticha pre tých, ktorí narazili na hrboly” asi očakávaš, že poriadne skritizujeme LG za to, čo si dovoľuje voči Apple ale žiaľ, my s touto reklamou absolútne súhlasíme.

Obal sa totiž absolútne vôbec nehodí do produktovej línie Apple, pretože jeho dizajn patrí medzi tie menej vydarené. Škoda, že Apple na celom vzhľade nezapracovalo viac, aj keď je pravdepodobné, že toto všetko sa udialo z dôvodov patentovej vojny medzi výrobcami príslušenstva. Apple zrejme nemal na výber. Teda vlastne mal, nemal nič predstavovať a vyhol by sa tak kritike a posmeškom. Len tak mimochdom, LG naráža vo svojej reklame aj na niečo iné.

Tým niečim iným je vytŕčajúca šošovka fotoaparátu, ktorá bola veľkým mediálnym problémom ešte minulý rok, keď vyšiel iPhone 6. LG V10 totižto ponúka čistý a hladký dizajn bez žiadnych “hrbolov” a vzadu nájdeme kvalitný 16Mpx fotoaparát s optickou stabilizáciou a slnečnou clonou 1.8/f. Na druhú stranu, hoci je vytŕčajúca šošovka na iPhone pre mnohých odstrašujúca, my sme si na ňu veľmi rýchlo zvykli a dokonca si dovolíme tvrdiť, že to nie je až tak škaredý dizajnový prvok, čo povieš?

Zdroj: Twitter 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.