Ako už možno viete, Apple sa chystá na zmenu v ponuke puzdier pre svoj nový modelový rad iPhone 15. Podľa viacerých zdrojov spoločnosť tento rok neplánuje ponúknuť kožené puzdrá, ktoré boli súčasťou jej sortimentu od roku 2013, keď prišiel na trh iPhone 5S. Namiesto toho by mala prísť s novou alternatívou, ktorá bude šetrnejšia k životnému prostrediu.

Na internete sa objavili obrázky, ktoré údajne ukazujú, ako by mohli vyzerať nové puzdrá od Apple, ktoré by mali nahradiť tie kožené. Obrázky zdieľali známi leakeri Majin Bu a Duan Rui na Twitteri (X). Fotografie majú pochádzať priamo z dodávateľského reťazca kalifornského giganta, ktorý sa už teraz vo veľkom pripravuje na spustenie výroby.

Puzdrá by mali byť vyrobené z kombinácie dvoch rôznych materiálov, ktoré by mali mať na starosti nižšiu uhlíkovú stopu, než klasická hovädzia koža. Farby na obrázkoch však nemusia zodpovedať skutočnosti, keďže má ísť iba o prototypy.

Prepracovaný dizajn puzdier, ktoré pôsobia tak, ako by ich rám bol silikónový a zadná časť pochádzala z umelo vyrobenej kože, prípadne textílie by mohol byť v porovnaní s tým súčasným aj o niečo odolnejší. Pokiaľ ste mali klasické kožené puzdro od Apple, určite viete, ako ľahko sa začalo kaziť vo svojich rohoch.

Koženým puzdrám už čoskoro odzvoní

iPhone 15 nové puzdrá
Zdroj: X / DuanRui

Dôvody, prečo sa spoločnosť Apple rozhodla prestať vyrábať kožené puzdrá, síce nie sú známe, no pravdepodobne súvisia so snahou o väčšiu udržateľnosť a ekologickosť.

Kožené puzdrá boli prvýkrát predstavené spolu s iPhonom 5S ešte v roku 2013 a odvtedy boli aktualizované každý rok s novými farbami.

Nové puzdrá pre iPhone 15 by sa mali predstaviť spolu s novou sériou iPhonov, ktorá dorazí už o niekoľko týždňov na očakávanej konferencii. Spoločnosť Apple ešte nepotvrdila dátum podujatia no očakáva sa, že pozvánky pošle v najbližších dňoch. Keynote by sa mala odohrať už 12. septembra.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  V týchto farbách má prísť iPhone 15. Po ktorej by ste siahli vy?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -