Prototyp

Niekedy je zaujímavé pozrieť sa do minulosti a hlavne na prototypy, ktoré sa nemali dostať na verejnosť. O najnovšie fotografie sa postaral Twitter účet Apple Demo, ktorý nám ukázal, ako mohol vyzerať Lightning kábel v prípade, že by fungoval len jednostranne.

Hoci sa jedná o testovacie príslušenstvo, ktoré malo byť po použití zničené, nejakým spôsobom sa ho podarilo zachrániť (v pomerne rozsiahlom množstve) a dnes má obrovskú hodnotu.

Jednostranný Lightning

Nakoľko ide iba o prototyp, dnes je ťažké s určitosťou povedať, či Apple skutočne zamýšľalo predstavenie jednostranného Lightningu. Jednalo sa azda o najväčšiu výhodu v porovnaní s 30-pinovým konektorom, ktorý sa používal naposledy v iPhone 4S (2011). Okrem toho bol modernejší kábel výrazne menší.

Na strane druhej, z fotografii v galérii je jasne vidieť značka pripojenia, ktorá sa používala práve na 30-pinovom konektore, aby ho používateľ trafil správnou stranou do zariadenia. Načo by ju sem Apple umiestňovalo, keď rátalo s obojstrannou koncovkou?

Odpoveď na túto otázku sa asi nikdy nedozvieme. S najväčšou pravdepodobnosťou ale existovalo viac riešení, z ktorých sa vybralo práve to, ktoré používame od roku 2012 do dnešných dní.

Lightningu sa v roku 2021 možno zbavíme

V súčasnosti, kedy sa už Lightning konektor používa skoro dekádu to vyzerá tak, že ho Apple nahradí iným riešením. Zaujímavou alternatívou môže byť USB-C, avšak špekuluje sa, že firma použije úplne bezdrôtové pripojenie pomocou MagSafu. Nechajme sa prekvapiť. Napíšte nám do komentára, akú najlepšiu alternatívu za Lightning si viete predstaviť vy.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na extrémne výkonnom čipe M3 Ultra, ktorý dostane rekordné množstvo GPU
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
CEZmakeuseof
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.