Prototyp

Niekedy je zaujímavé pozrieť sa do minulosti a hlavne na prototypy, ktoré sa nemali dostať na verejnosť. O najnovšie fotografie sa postaral Twitter účet Apple Demo, ktorý nám ukázal, ako mohol vyzerať Lightning kábel v prípade, že by fungoval len jednostranne.

Hoci sa jedná o testovacie príslušenstvo, ktoré malo byť po použití zničené, nejakým spôsobom sa ho podarilo zachrániť (v pomerne rozsiahlom množstve) a dnes má obrovskú hodnotu.

- Reklama -

Jednostranný Lightning

Nakoľko ide iba o prototyp, dnes je ťažké s určitosťou povedať, či Apple skutočne zamýšľalo predstavenie jednostranného Lightningu. Jednalo sa azda o najväčšiu výhodu v porovnaní s 30-pinovým konektorom, ktorý sa používal naposledy v iPhone 4S (2011). Okrem toho bol modernejší kábel výrazne menší.

Na strane druhej, z fotografii v galérii je jasne vidieť značka pripojenia, ktorá sa používala práve na 30-pinovom konektore, aby ho používateľ trafil správnou stranou do zariadenia. Načo by ju sem Apple umiestňovalo, keď rátalo s obojstrannou koncovkou?

Odpoveď na túto otázku sa asi nikdy nedozvieme. S najväčšou pravdepodobnosťou ale existovalo viac riešení, z ktorých sa vybralo práve to, ktoré používame od roku 2012 do dnešných dní.

Lightningu sa v roku 2021 možno zbavíme

V súčasnosti, kedy sa už Lightning konektor používa skoro dekádu to vyzerá tak, že ho Apple nahradí iným riešením. Zaujímavou alternatívou môže byť USB-C, avšak špekuluje sa, že firma použije úplne bezdrôtové pripojenie pomocou MagSafu. Nechajme sa prekvapiť. Napíšte nám do komentára, akú najlepšiu alternatívu za Lightning si viete predstaviť vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
CEZmakeuseof
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.