Prototyp

Niekedy je zaujímavé pozrieť sa do minulosti a hlavne na prototypy, ktoré sa nemali dostať na verejnosť. O najnovšie fotografie sa postaral Twitter účet Apple Demo, ktorý nám ukázal, ako mohol vyzerať Lightning kábel v prípade, že by fungoval len jednostranne.

Hoci sa jedná o testovacie príslušenstvo, ktoré malo byť po použití zničené, nejakým spôsobom sa ho podarilo zachrániť (v pomerne rozsiahlom množstve) a dnes má obrovskú hodnotu.

- Reklama -

Jednostranný Lightning

Nakoľko ide iba o prototyp, dnes je ťažké s určitosťou povedať, či Apple skutočne zamýšľalo predstavenie jednostranného Lightningu. Jednalo sa azda o najväčšiu výhodu v porovnaní s 30-pinovým konektorom, ktorý sa používal naposledy v iPhone 4S (2011). Okrem toho bol modernejší kábel výrazne menší.

Na strane druhej, z fotografii v galérii je jasne vidieť značka pripojenia, ktorá sa používala práve na 30-pinovom konektore, aby ho používateľ trafil správnou stranou do zariadenia. Načo by ju sem Apple umiestňovalo, keď rátalo s obojstrannou koncovkou?

Odpoveď na túto otázku sa asi nikdy nedozvieme. S najväčšou pravdepodobnosťou ale existovalo viac riešení, z ktorých sa vybralo práve to, ktoré používame od roku 2012 do dnešných dní.

Lightningu sa v roku 2021 možno zbavíme

V súčasnosti, kedy sa už Lightning konektor používa skoro dekádu to vyzerá tak, že ho Apple nahradí iným riešením. Zaujímavou alternatívou môže byť USB-C, avšak špekuluje sa, že firma použije úplne bezdrôtové pripojenie pomocou MagSafu. Nechajme sa prekvapiť. Napíšte nám do komentára, akú najlepšiu alternatívu za Lightning si viete predstaviť vy.

- Reklama -
CEZmakeuseof
ZDROJtwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

 1. Neviem prečo ale stale pisete jedna sa o jednalo by sa o obojstranny jednalo by sa o…. Cize v kazdom slove jednat sa ste vy osobne pan Hallon obchodovali? Alebo nepoznate iba spisovny jazyk??

  Jednat sa o cene
  Ide o produkt ide o nieco o telefon…. Ide o jablka s hruskami ktore neustale pletiete. Bije mi to do oci. Ste amateri ci profíci?

  Zapamatajte si prosim ze jedna sa iba o cene jedna sa na jednani! Nejedna sa o Obojstranny konektor ide o obojstranny konektor atd atd… Pisal.som tu viac komentov ale qsi vam to clobek musi napisat 300x kym to zlepsite.

  Tak ako bodky za nadpisom ste mali snad nekonecny cas. Latka 5triedy zs.. Tak ako ste pisali ze raz tolko a mali ste na myslk dvakrat tolko pri cene.. 1trieda zs matiky ak je nieco 1x drahsie (raz tak drahsie ekc 1x 10e napríklad) tak 1×10 eur je stale rovnko 10 eur a nie dvakrat tolko ekv 2x10e co je dvojnásobok a podobne….

  Rozmyslam ci ma zmysel vam pisat ako sa ma pisat alebo prestať citat vas web lebo hoci koze byt odborný nema anilen gramatiku školáka na prvom stupni zs….
  Pekny den! 😊

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here